Eмисия новини
от 14.00 часа
Hristo Ivanov

“Bullgaria Demokratike” bëri thirrje për të hedhur poshtë provokimet ruse

Bullgaria është një tjetër element i strategjisë së Kremlinit për të vënë në dyshim zgjedhjen e vendeve të Evropës Qendrore dhe Lindore për t’u bashkuar me NATO-në, tha Hristo Ivanov. Lidhur me kërkesën e Rusisë që forcat e paktit të largohen nga..

21.01.22 16:42 |
Rumen Radev

Ambasada amerikane është e shqetësuar për një deklaratë të presidentit bullgar

Shtetet e Bashkuara janë thellësisht të shqetësuara nga deklaratat e Presidentit bullgar Rumen Radev, në të cilat ai e përcakton Krimenë si “ruse”. Kështu thuhet në një deklaratë të lëshuar nga Ambasada amerikane në Sofje . “Shtetet e..

22.11.21 11:17 |

Горещи теми

Войната в Украйна
Всички новини: днес | вчера