Eмисия новини
от часа
Sllavi Trifonov

Lideri i ITN ka paditur kryeministrin e dorëhequr për 50 mijë leva

Lideri i “Ka një popull të tillë” Sllavi Trifonov, partia e të cilit deri vonë ishte partner koalicioni në qeverinë e Kirill Petkovit, ka ngritur padi kundër kryeministrit për dëme jomateriale. Nëse e humbet çështjen, Kirill Petkov duhet t'i paguajë..

27.06.22 19:57 |

BSP nuk e mbështet heqjen e vetos për Maqedoninë e Veriut, Sllavi Trifonov i zemëruar me vendimin e Kuvendit

“BSP nuk e përkrahu heqjen e vetos për Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe të gjitha pohimet se kemi tradhtuar interesin kombëtar janë gënjeshtra”, deklaroi Byroja Ekzekutive e partisë së socialistëve dhe grupi i saj parlamentar. Dokumenti..

24.06.22 16:59 |
Sllavi Trifonov

Lideri i ITN-së Sllavi Trifonov mohoi të ketë pasur ndonjë marrëveshje me përfaqësuesit e opozitës

Me rastin e komenteve për formimin e një mazhorance të re në Kuvendin Popullor lideri i “Ka një popull të tillë” /ITN/, Sllavi Trifonov, shkroi në profilin e vet në Facebook se nuk ka koalicion mes ITN-së, GERB-it dhe DPS-së. "Dhe nuk do të ketë...

16.06.22 19:17 |

Çfarë e pret Bullgarinë - një qeveri e pakicës apo zgjedhje të parakohshme?

Kriza në qeveri, e cila shpërtheu pas daljes nga pushteti të një prej partnerëve të koalicionit - "Ka një popull të tillë", është tema kryesore në Bullgari gjatë pesë ditëve të fundit. Politologët dhe analistët po diskutojnë në mënyrë aktive shkaqet dhe..

13.06.22 13:48 |
Nënpresidentja Ilijana Jotova

Nënpresidentja Ilijana Jotova: Bullgaria nuk është në një situatë të përshtatshme për zgjedhje të parakohshme

Nënpresidenjta Ilijana Jotova komentoi se zgjedhjet e mundshme të parakohshme parlamentare nuk do të jenë precedent, por në situatën e tanishme kjo nuk do të ishte e mirë për Bullgarinë. Kryeministri Kirill Petkov duhet të propozojë zgjidhje të..

09.06.22 16:54 |

Një krizë në qeveri apo një provë për të fituar dividendë politikë

Si një stuhi e papritur në qiellin e verës, lajmi për shpërbërjen e koalicionit qeverisës në Bullgari gjeti shumicën e bullgarëve të papërgatitur. Nga njëra anë, të gjithë i shihnin shenjat e rrezikut të afërt, nga ana tjetër - askush nuk dyshonte..

09.06.22 12:27 |

Kryeministri Kirill Petkov: Jemi gati për të formuar një qeveri të pakicës

Është më mirë të kemi një qeveri të pakicës, sesa të na shtrëngojnë duart. Këtë e tha në një konferencë për mediat Kryeministri Kirill Petkov , pasi Sllavi Trifonov njoftoi se po i tërheq ministrat e “Ka një popull të tillë” dhe shpalli fundin e..

08.06.22 19:47 |
Sllavi Trifonov

“Ka një popull të tillë” i tërheq ministrat e vet nga qeveria

Partia “Ka një popull të tillë” (ITN) i tërheq ministrat e saj nga qeveria dhe i vë fund koalicionit. Këtë e bëri të ditur lideri i partisë Sllavi Trifonov. Bëhet fjalë për Zëvendëskryeministrin dhe Ministrin e Zhvillimit Rajonal dhe Punëve Publike..

08.06.22 16:23 |
Sllavi Trifonov

Sllavi Trifonov: Ideja e Kryeministrit për të dhuruar para për armë është marrëzia më e madhe

Lideri i "Ka një popull të tillë" Sllavi Trifonov, partia e të cilit është pjesë e koalicionit qeverisës, e quajti "marrëzinë më të madhe që kam dëgjuar ndonjëherë" thirrjen e Kryeministrit Kirill Petkov që çdo bullgar ta dhurojë pagën e vet që të..

26.04.22 15:18 |
Sllavi Trifonov

“Ka një popull të tillë” do të mbështesë qeverinë e “Po e vazhdojmë ndryshimin”

“Ka një popull të tillë” do ta mbështesë qeverinë me mandatin e “Po e vazhdojmë ndryshimin”, tha për BNR kryetari i partisë “Ka një popull të tillë”, Sllavi Trifonov. Bullgaria ka nevojë për një qeveri të ndryshme nga ajo që ka qeverisur në 12..

18.11.21 13:49 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна