Eмисия новини
от 09.00 часа

Vdiq këngëtarja Vanja Kostova

Një lajm të hidhur njoftoi kompozitori Stefan Diomov , me të cilin Vanja bëri disa nga këngët e saj më të bukura. Kurse djali i saj Bojan Mihajllov, me të cilin këndonin në duet, në vazhdim të orëve të tëra publikoi mbase dhjetëra fotografi dhe këngë..

07.05.21 15:32 |

Kompozitori Stefan Diomov mbush 65 vjeç

Në qytetin Burgas pranë Detit të Zi banon dhe punon Stefan Diomov, një nga autorët më të njohur të muzikës pop tek ne. Këngët e tij janë melodike dhe i pëlqejnë shumë publikut. Tashmë 42 vjet Stefan Diomovi punon në fushën e muzikës – është themelues i disa..

09.02.10 13:12 |
Всички новини: днес | вчера