Eмисия новини
от 14.00 часа

Rezultatet e zgjedhjeve janë autentike, tha kryeministri i përkohshëm

Rezultatet e zgjedhjeve janë autentike dhe pasqyrojnë votën e elektoratit, siç duhet të jetë në një demokraci, tha Kryeministri Stefan Janev në seancën e qeverisë. "Ne vërejmë një pjesëmarrje jashtëzakonisht të ulët të votuesve, për fat të keq ka..

14.07.21 13:04 |
Edi Rama dhe Stefan Janev në Sofje

Shqipëria është e prekur nga mosmarrëveshja midis Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut

Bullgaria dhe Maqedonia e Veriut duhet të zgjidhin problemet e tyre dypalëshe, bëri të ditur Kryeministri i përkohshëm Stefan Janev para homologut të tij shqiptar, Edi Rama, në Sofje, transmetoi BGNES. Janev pranoi se kazusi midis Sofjes dhe..

09.06.21 09:32 |
Dy kryeministrat Edi Rama dhe Stefan Janev

Kryeministri Stefan Janev shqyrtoi perspektivën evropiane të Shqipërisë me Edi Ramën

Kryeministri Stefan Janev u takua me Kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama, i cili është për vizitë në Bullgari më 8 dhe 9 qershor. Të dy kryeministrat diskutuan marrëdhëniet dypalëshe, çështjet aktuale në agjendën evropiane dhe rrugën e Shqipërisë..

08.06.21 23:07 |
Kryeministri shqiptar Edi Rama

Kryeministri i Shqipërisë do të vizitojë Bullgarinë më 8 dhe 9 qershor

Më 8 dhe 9 qershor Kryeministri shqiptar Edi Rama do të bëjë një vizitë në Bullgari. Ajo u konfirmua në një bisedë telefonike të Kryeministrit bullgar Stefan Janev me homologun e tij shqiptar Edi Rama. Në të të dy kryeministrat diskutuan çështje në..

07.06.21 19:26 |
Stefan Janev

Korrupsioni prish autoritetin ndërkombëtar të Bullgarisë

Lista e personave dhe kompanive, të lidhura me personat e sanksionuar nga SHBA-ja në përputhje me ligjin Magnitski, synon të minimizojë rreziqet për vendin nga pikëpamja politike dhe ekonomike. Kjo u deklarua nga kryeministri i..

07.06.21 12:31 |
Stefan Janev

Kryeministri do të ndjekë personalisht punën e shërbimeve

Kryeministri Stefan Janev ka shpërndarë midis tre zëvendëskryeministrave funksionet e koordinimit të politikës së përgjithshme të qeverisë. Janev do të monitorojë personalisht aktivitetet e Ministrit të Financave, Ministrit të Punëve të Jashtme dhe..

27.05.21 16:01 |
Stefan Janev

Akuza dhe kundër-akuza lidhur me skandalin e përgjimit të politikanëve

Kryeministri i përkohshëm Stefan Janev tha para BNT se ka pasur përgjime të politikanëve të opozitës. Informacioni aktualisht po verifikohet. "Kur të njihemi me rezultatin, do të kemi bisedime konkrete," tha Janev. Pohimet për përgjime pa..

21.05.21 19:26 |
Stefan Janev

Kryeministri teknik ka qenë ndër 32 politikanët e përgjuar

Kryeministri i përkohshëm Stefan Janev ka qenë midis politikanëve të përgjuar. Këtë e bëri të ditur për Nova TV Ministri i Brendshëm Bojko Rashkov. Prokuroria e qytetit të Sofjes ka urdhëruar një hetim për shkak të pohimeve për përgjime të..

21.05.21 14:53 |
Ambasadorja e SHBA-së Herro Mustafa

Kryeministri bullgar dhe Ambasadorja e SHBA: Lufta kundër korrupsionit në Bullgari është thelbësore

Kryeministri i përkohshëm Stefan Janev zhvilloi një takim me Ambasadoren e SHBA në Bullgari Herro Mustafa, në të cilin u diskutuan çështje në lidhje me situatën aktuale politike në vend. Janev theksoi prioritetet e kabinetit zyrtar dhe mundësitë..

14.05.21 17:16 |
Stefan Janev

Javën e ardhshme do t’ia paraqitet shoqërisë bullgare situatën reale në vend

Situata reale në vend në syrin e qeverisë provizore do t'i paraqitet shoqërisë bullgare javën e ardhshme. Kjo u njoftua në seancën e parë të qeverisë nga kryeministri i përkohshëm Stefan Janev. Zëvendës Kryeministri dhe Ministër i Çështjeve..

13.05.21 16:08 |
Всички новини: днес | вчера