Eмисия новини
от 15.00 часа

Elizabeth II ishte një gërshetim i dinjitetit, rreptësisë dhe përzemërsisë së madhe

Vdekja e mbretëreshës Elizabeth II 96-vjeçare më 8 shtator tronditi popullin britanik dhe shkaktoi një valë simpatie në mbarë botën. “Mbretëresha Elizabeth II tregoi një interes të madh për historinë dhe kulturën e vendit tonë...

09.09.22 12:21 |

Rusia mbylli konsullatat e saj në Bullgari

Ambasada ruse në Bullgari njoftoi se shërbimet konsullore në Sofje, Varna dhe Ruse kanë ndërprerë punën, pasi kryeministri Kirill Petkov shpalli dëbimin e 70 diplomatëve rusë nga vendi, transmetoi TASS. Liderja e partisë bashkëqeverisëse..

29.06.22 10:41 |

Situata në Afganistan – pikëpamjet bullgare

Situata në Afganistan është e ndërlikuar,  dhe prioriteti urgjent për Bullgarinë është evakuimi i qytetarëve tanë nga vendi , deklaroi ministri i jashtëm bullgar Svetllan Stoev gjatë kohës së Këshillit të Jashtëzakonshëm “Punë të Jashtme” të..

20.08.21 10:38 |

Горещи теми

Войната в Украйна
Всички новини: днес | вчера