Eмисия новини
от 17.00 часа
Motrat Stoevi

Motrat Stoevi u kualifikuan në raundin e tretë të Kampionatit Botëror të Badmintonit në Tokio

Bullgaret Gabriella dhe Stefani Stoevi janë kualifikuar në raundin e tretë në dyshe në Kampionatin Botëror të Badmintonit në Tokio. Bullgaret, të cilët janë tre herë kampione të Evropës, mundën Bak Ha-na dhe Lee Yu-rim nga Koreja e Jugut 21:13,..

24.08.22 12:39 |
Gabriella dhe Stefani Stoevi

Motrat Stoevi e nisën me fitore në Turneun e Badmintot në Kuala Lumpur

Tri herë kampionet e Evropës Gabriella Stoeva dhe Stefani Stoeva nisën me fitore në dyshe për femra në Turneun e Badmintonit "World Tour Super 500" në Kuala Lumpur (Malajzi). Bullgaret u renditën në vendin e tetë në skemën fituan kundër Pooja Dandu..

05.07.22 18:18 |
Linda Zeqiri

Tri sportiste bullgare në badminton u klasifikuan për Lojërat Olimpike në Tokio

Bullgaria do të ketë tre lojtarë në badminton në Lojërat Olimpike në Tokio. Këto janë dy herë kampionet e Evropës në dyshe, Gabriella dhe Stefani Stoevi dhe Linda Zeqiri . Lajmi u njoftua për BNR nga Drejtori Ekzekutiv i Federatës Bullgare të..

13.05.21 15:30 |

Горещи теми

Войната в Украйна
Всички новини: днес | вчера