Eмисия новини
от 19.00 часа
Kalaja mesjetare Neutzikon rreth fshatit Mezek

Qyteti Svilengrad - një qytet i mëndafshit me kala, kisha të lashta dhe një natyrë të egër

Qyteti Svilengrad ndodhet në vet kufirin me Turqinë. Këtu gjendet pika kufitare më e ngarkuar me fqinjën tonë jugore. Dhe në qoftë se deri vonë qyteti qe i njohur si “Las Vegasi “ bullgar për shkak të kazinove të veta të shumta dhe të sallave të lojërave..

12.09.20 08:10 |

U frenua zjarri në afërsi të qytetit Svilengrad

Po vazhdon shuarja e zjarrit në rajonin e qytetit Svillengrad. Stuhia e zjarrit nisi nga  shkëndija e një traktori gjatë pastrimit të një kullote, transmetoi BNR. Zjarrfikësit paralajmërojnë se gjendja nuk është e qetë për shkak të vatrave ku zjarri..

24.08.20 15:41 |

Arrestuan një burrë për trafik emigrantësh

Një burrë, i cili ka transportuar 35 emigrantë të paligjshëm ishte ndaluar nga policia në fshatin Ljubimec (Bullgari Jugore). Automjeti i tij ishte ndaluar për kontroll në mbrëmjen e 4 korrikut. Në këtë mënyrë ishin zbuluar 35 persona pa..

06.07.20 15:44 |

Janë kapur 21 migrantë ilegalë në Svilengrad

Policët kufitarë kapën në Svilengrad(Bullgari Jugore) 21 shtetas të huaj – meshkuj, 4 prej të cilëve të moshës nën 18 vjeçe. Sipas të dhënave të “Policisë Kufitare” ata janë shtetas të Afganistanit. Grupi i migrantëve është vendosur në..

05.07.20 17:39 |
Всички новини: днес | вчера