Eмисия новини
от 22.00 часа

Tatjana Llollova – Dielli në galaktikën e yjeve të teatrit bullgar

Teatri Satirik “Aleko Konstantinov” në Sofje sot hap dyer për yllin e vet të madh - Tatjana Llollova . Por, kësaj radhe publiku nuk do të dalë i ndriçuar nga mishërimet e paimitueshme të aktores së dashur, por i pikëlluar nga lamtumira e fundit me..

26.03.21 13:08 |
Tatjana llolova

Tatjana Llollova me çmimin “Ikar” për kontributin e jashtëzakonshëm në teatër

Aktorja e shkëlqyer e filmit, teatrit dhe televizionit Tatjana Llollova, e cila vdiq më 22 mars në moshën 87 vjeç, do të marrë pas vdekjes Çmimin “Ikar” për kontributin e jashtëzakonshëm në teatër. Bordi i Drejtorëve të Lidhjes së Artistëve që në..

26.03.21 10:28 |
Всички новини: днес | вчера
Подкасти от БНР