Eмисия новини
от 08.00 часа
Toma Bikov

GERB: Qeveria teknike e kthen oligarkinë nga jashtë në pushtet

Sipas Nënkryetarit të GERB Tomisllav Donçev, nëdrrimi i figurave kryesore në Agjencinë Doganore dhe në Agjencinë e të Ardhurave është një përpjekje për të kontrolluar aparatin shtetëror. Sipas ish-deputetit nga partia GERB Toma Bikov ka lidhje..

14.05.21 16:46 |
Hristo Terzisjki në Parlament

Protestuesit deklaruan se nuk do të japin dorëheqje

Pushtetarët thirrën në Parlament Ministrin e Brendshëm Hristo Terzijski me rastin e rritjes së tensionit të protestave në Sofje, kur u lënduan shumë policë dhe qytetarë. Duam përkrahje të plotë për veprimet e policisë, deklaroi në emër të..

03.09.20 11:24 |

GERB: Përgjegjësinë politike për përplasjet e mban Presidenti

Partia qeverisëse GERB shpalli se Presidenti Rumen Radev e mban përgjegjësinë për përplaset poshtë dritareve të pushtetit, në kohën e të cilave ishin lënduar tre policë dhe 20 demonstrues ishin arrestuar. “Përgjegjësinë politike për përplasjet..

11.07.20 11:02 |
Toma Bikov

Në GERB nuk kanë frikë nga mocioni i mosbesimit

Shndërrimi i GERB-it në një vijë kryesore ndarëse në Partinë Socialiste bullgare BSP nuk flet mirë për vetë partinë, komentoi para BNR-së deputetit nga partia në pushtet GERB Toma Bikov. “Nuk më shqetëson se ata do të kërkojnë mocion..

14.06.20 12:52 |
Liderja e socialistëve Kornelija Ninova dhe deputeti nga GERB Toma Bikov

Pushtetarët dhe opozita me akuza të ndërsjella

Partia Socialiste Bullgare BSP shpalli grumbullim nënshkrimesh për dorëheqjen e qeverisë në çdo qytet. Socialistët propozojnë gjithashtu krijimin e dy komisioneve në Parlament – njëri për hetimin e lidhjeve të pushtetarëve me afaristin Vasill..

09.06.20 20:54 |
Всички новини: днес | вчера