Eмисия новини
от 22.00 часа

Bullgaria ndihmon rindërtimin e një pjese të rrugës mes Bilishtit dhe Vernikut

Ambasadori bullgar në Shqipëri Momçill Rajçevski dhe Kryetari i Bashkisë së Devollit të Shqipërisë Eduard Duro nënshkruan një Marrëveshje për sigurimin e një ndihme financiare falas për rindërtimin e pjesës së dytë të rrugës midis qytetit të..

19.12.20 04:05 |

Filluan punimet e rrugës Bilisht – Vernik financuar nga Bullgaria

Ambasadori bullgar në Shqipëri Momçill Rajçevski dhe kryetari i Bashkisë së Devollit të Shqipërisë Eduard Duro bënë gërmimin e parë simbolik të rikonstruktimit të rrugës midis qytetit të Bilishtit dhe fshatit të Vernikut. Projekti është me vlerë 1 125..

13.12.19 20:52 |
Всички новини: днес | вчера
Подкасти от БНР