Eмисия новини
от 13.00 часа

Një sondazhi i Agjencisë “Mediana” i jep përparësi “Ka një popull të tillë”

Sipas një sondazhi të Agjencisë “Mediana”, kryer me fondet e veta, parlamenti i ardhshëm do të përbëhet nga 7 forca politike. 24 për qind e votuesve do të votonin për “Ka një popull të tillë”, ish-sundimtarët nga GERB do të ishin të dytët me..

16.06.21 17:09 |

“Alpha Research”: Diferenca parazgjedhore prej 2 për qind midis GERB-SDS dhe ITN

Ditë para fillimit të fushatës elektorale për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në 11 korrik, koalicioni GERB-SDS merr mbështetje nga 20.3 për qind të votuesve, “Ka një popull të tillë” (ITN) - 18.2 për qind, BSP - 14.4 për qind, “Bullgaria..

09.06.21 15:47 |

Partitë patriotike kërkuan shpërbërjen e Lëvizjes për të Drejtat dhe Liritë

Një protestë e “Patriotëve Bullgarë - VMRO, Volja dhe Frontit Kombëtar për Shpëtimin e Bullgarisë” u zhillua para selisë së Lëvizjes për të Drejtat dhe Liritë (DPS). Arsyeja e protestës ishte deklarata e udhëheqësit të DPS Mustafa Karadajë se..

09.06.21 15:23 |

Patriotët do të marrin pjesë në zgjedhjet e parakohshme në koalicion

VMRO, Volja dhe Fronti Kombëtar për Shpëtimin e Bullgarisë (NFSB) do të marrin pjesë në zgjedhjet parlamentare të 11 korrikut si një koalicion i quajtur Patriotët Bullgarë. Krerët e tre partive nuk do të marrin pjesë në listat e tij. Marrëveshja..

20.05.21 18:19 |

Parlamenti përkrahu pozitën bullgare për Maqedoninë e Veriut

Partia GERB, Partia Socialiste Bullgare për Bullgarinë, Patriotët e Bashkuar dhe Volja përkrahën pozitën e qeverisë në negociatat për aderimin e Republikës së Maqedonisë së Veriut me BE-në, transmetoi BTA. Lëvizja për të Drejta dhe Liri nuk..

18.11.20 17:57 |
Veselin Mareshki

Katër vjet burgim për liderin e partisë “Volja” Veselin Mareshki

Lideri i partisë nacionaliste “Volja” dhe nënkryetar i Legjislaturës së 44 të Kuvendit Popullor Veselin Mareshki është dënuar me burgim 4 vjet, bëri të ditur Gjykata e Apelit në qytetin Varna. Dënimi është për reket dhe zhvatje të një afaristi për të..

14.09.20 17:47 |
Veselin Mareshki

Lideri i partisë “Volja” kërkon dorëheqjen e Presidentit Rumen Radev

Zëvendëskryetari i Parlamentit dhe lider i partisë “Volja” Veselin Mareshki përhapi një deklaratë, me të cilën kërkon dorëheqjen e Presidentit Rumen Radev. “Me fjalimin e vet në kuadrin e festimeve në majën Shipka Radev e..

24.08.20 12:10 |
Veselin Mareshki

Bullgaria nuk ka nevojë për Kuvend të Madh Popullor

Lideri i partisë “Volja” dhe kryetar i Parlamentit Veselin Mareshki bëri të ditur se Bullgaria nuk ka nevojë për Kuvend të Madh Popullor, njoftoi BGNES. Megjithatë Mareshki sqaroi se në qoftë se të gjithë e duan këtë momenti më i përshtatshëm..

21.08.20 13:03 |
Veselin Mareshki

Partia “Volja” u shpall kundër bllokimeve

Lideri i Partisë “Volja” dhe zëvendës kryetar i Kuvendit Popullor Veselin Mareshki tha në qytetin Varna, se partia e tij shpallet kundër bllokimeve të protestuesve. Kundërvënia midis protestuesve dhe qytetarëve të tjerë mund të çojë deri në përplasje gjë..

19.08.20 16:56 |
Sotir Cacarov

Kryeprokurori Sotir Cacarov u nominua kryetar i Komisionit të Antikorrupsionit

Kryeprokurori i tanishëm Sotir Cacarov është nominimi i pushtetarëve për kryetar të Komisionit të kundërvënies së korrupsionit dhe sekuestrimit të pronës së fituar në mënyrë të paligjshme. Këtë e shpalli në një konferencë për shtypin udhëheqja e grupeve të..

19.11.19 17:43 |
Всички новини: днес | вчера