Eмисия новини
от 12.00 часа

WWF feston ditëlindjen e skuadrës së saj të arinjve me një festë bamirësie

Organizata ekologjike WWF do të festojë ditëlindjen e dytë të Skuadrës së saj të Shpëtimit të Ariut me një festë bamirësie me një kauzë. Të gjithë dashamirët e kafshëve janë të ftuar në klubin kryeqytetas "Terminal 1" të "Bëhu me lesh" - një..

01.12.22 06:10 |

Vazhdon pasiguria për të ardhmen e centraleve me qymyr

Nëse burimet e Fondit të Tranzicionit të Drejtë të Komisionit Evropian rriten, pas datës 31 dhjetor 2024 do të  prezantohet një Mekanizëm i Shpërblimit të Gjelbër për vendet që arrijnë të zvogëlojnë emetimet industriale të gazeve të serrës...

03.06.21 10:51 |

Filloi një fushatë për mbrojtjen e arinjve në Bullgari

Organizata ekologjike WWF startoi një fushatë dhuruese për mbrojtjen e arinjve në Bullgari. Me paratë e mbledhura do të formohet një Repart Shpëtues i Arinjve për raste emergjente. Shkaku është se çdo vit afro 100 arinj bëhen viktimë e gjuetarëve..

07.11.20 07:05 |

Bullgaria në vitin e larmisë biologjike: procedura paralajmëruese të KE-së kundër Bullgarisë për shkak të mosruajtjes së natyrës

Si një vend, i cili për nga larmia biologjike renditet në treshen e parë të Evropës, Bullgaria ka dhe përgjegjësinë përkatëse për ruajtjen e saj. Bumi i ndërtimit gjatë dekadës së fundit ishte një sfidë e madhe për autoritetet. Nuk ndihmuan paralajmërimet..

17.03.10 13:56 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна