Eмисия новини
от 18.00 часа
Juliana Janeva

Juliana Janeva është një kampione evropiane në mundje

Juliana Janeva fitoi medaljen e parë të artë për Bullgarinë në Kampionatin Evropian të Mundjes në Zagreb, me rezultat 10:3 ndaj ukrainases Alla Belinska në finalen e kategorisë deri në 68 kg. Janeva u bë kampione e padiskutueshme në Zagreb me një..

24.04.23 11:08 |

Ilijana Jotova u takua me studentë nga Departamenti i Gjuhës Bullgare në Zagreb

Nënpresidentja Ilijana Jotova vendosi një kurorë para monumentit të patrikut të letërsisë bullgare Ivan Vazov në Zagreb. Ajo mori pjesë në ceremoninë e dhurimit të 30 trëndafilave nga Ambasada e Bullgarisë për qytetin e Zagrebit me rastin e..

27.10.22 17:37 |
Bojko Borisov dhe Andrej Plenkoviç në Zagreb

Bojko Borisov mori pjesë në kongresin e PPE-së në Zagreb

Kryeministrat e Bullgarisë Bojko Borisov dhe të Kroacisë Andrej Plenkoviç biseduan në Këshillin e Ministrave në Zagreb. Fokusi i takimit ishin konsultimet e lidhura me prioritetet e Presidencës Kroate të Këshillit të Bashkimit Evropian gjatë pjesës..

21.11.19 11:57 |
Ognjan Zllatev

Një bullgar do të jetë fytyra e Komisionit Evropian në Kroaci

Komisioni Evropian emëroi bullgarin Ognjan Zllatev për shef të përfaqësisë së Komisionit Evropian në kryeqytetin kroat Zagreb, njoftuan nga Brukseli. Deri në këtë moment ai e kryente këtë funksion në Sofje. Komisioni Evropian informon se ai është..

25.06.19 17:44 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна