Eмисия новини
от 00.00 часа
Ekaterina Zaharieva dhe Vllado Buçkovski

Bullgaria është gati të vazhdojë bisedimet me Shkupin mbi çështjet e diskutueshme

Bullgaria është gati për të vazhduar bisedimet me Maqedoninë e Veriut për të kërkuar zgjidhje afatgjatë të çështjeve të diskutueshme, e cila të lejojë që Shkupi të hapë negociatat për anëtarësi në BE. Këtë e tha Zëvendës Kryeministrja Ekaterina..

09.12.20 17:26 |
Ekaterina Zaharieva

Ekaterina Zaharieva: Reformat në rrugën drejt BE-së janë të dhimbshme, por ia vlejnë

“Reformat në rrugëtimin drejt anëtarësisë me të drejta të plota në Bashkimin Evropian janë të dhimbshme, por pas kësaj do të kuptoni se ia vlejnë.” Këtë e deklaroi Zëvendëskryeministrja dhe Ministre e Punëve të Jashthme Ekaterina Zaharieva në..

07.06.19 18:55 |
“Nuk është e mundshme që të ketë një trup në dy shpejtësi”, deklaroi Presidenti Radev në Bruksel, duke shprehur pozitën bullgare në mbështetje të unitetit dhe të solidaritetit të BE-së.

BE-ja kalon në dy shpejtësi, a do të ketë BG exit?

Që nga fillimi i këtij muaji BE-ja nuk është e tillë siç ishte. Startin e ndryshimit dramatik e dha kryetari i Komisionit Evropian Zhan-Klod Junker. Ai lajmëroi të ashtuquajturin “Libër të bardhë” i cili përmban alternativa për të ardhmen e bashkimit..

13.03.17 14:59 |
Всички новини: днес | вчера