Eмисия новини
от 18.00 часа

Bullgaria do të furnizojë me armë forcat tokësore të Ukrainës

Ajo që ne po dërgojmë është në tre prioritetet kryesore të Ukrainës, tha për bTV Ministri i Mbrojtjes Dimitër Stojanov. “Listat janë rënë dakord me palën ukrainase dhe mendoj se kolegët nga Ukraina do të jenë të kënaqur”, tha ministri. Ai theksoi..

05.12.22 09:53 |
Ambasadori i Ukrainës Sh. e Tij Vitali Moskalenko

Ukraina i ka kërkuar Bullgarisë armë të vjetra sovjetike

Ambasadori i Ukrainës në Sofje, Vitali Moskalenko, i ka kërkuar zyrtarisht Bullgarisë armë për Ukrainën. Ministria e Jashtme bullgare nuk i është përgjigjur ende notës. "Ne kemi nevojë për armë, ne po flasim për obusë dhe sisteme raketore -..

06.06.22 19:15 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна