Eмисия новини
от 10.00 часа
Linda Zeqiri

Tri sportiste bullgare në badminton u klasifikuan për Lojërat Olimpike në Tokio

Bullgaria do të ketë tre lojtarë në badminton në Lojërat Olimpike në Tokio. Këto janë dy herë kampionet e Evropës në dyshe, Gabriella dhe Stefani Stoevi dhe Linda Zeqiri . Lajmi u njoftua për BNR nga Drejtori Ekzekutiv i Federatës Bullgare të..

13.05.21 15:30 |
Motrat Stoevi

Motrat StoevI fituan titullin evropian të badminton

Stefani dhe Gabriella Stoevi fituan titullin e dyshes në Kampionatin Evropian të Badminton në kryeqytetin ukrainas Kiev. Motrat, të cilat ishin numri 1 në shortin kryesor, mundën në finale të renditurit të dytë në short Chloe Birch dhe Lauren Smith..

02.05.21 17:14 |
Gabriella dhe Stefani Stoevi

Motrat Stoevi u bënë përsëri nënkampione në Bazel

Kampionet evropiane të dysheve për femra, Stefanie dhe Gabriella Stoevi fituan medalje argjendi në turneun e badmintonit të Super Serive Botërore 300 në Bazel, Zvicër, me një çmim prej 140 000 dollarësh. Bullgaret humbën në finale nga Perli Tan dhe..

07.03.21 14:59 |
Stefani dhe Gabriella Stoevi

Femra bullgare u kualifikuan në finalen e Turneut të Badmintonit në Bazel

Kampionet evropiane të dysheve për femra Stefani dhe Gabriella Stoevi u kualifikuan në finalen e turneut të fortë të badminton të Super Serive Botërore 300 në Bazel (Zvicër) me një fond çmimi prej 140 mijë dollarësh. Bullgaret mundën lideret në..

06.03.21 16:52 |
Maria Micova

Covid-19 u bë shkak për pezullimin e pjesëmarrjes së Maria Micovës në turneun e badmintonit në Bazel

Lojtarja bullgare e badmintonit Maria Micova është pezulluar nga pjesëmarrja në turneun e madh në Bazel, Zvicër, me një fond çmimi prej 130 mijë dollarësh. Arsyeja është se ajo ka qenë në kontakt me një anëtar të ekipit bullgar, i cili doli..

03.03.21 15:08 |
Gabriela/në të majtë/ dhe Stefani përshëndesin njëra-tjetrën pas një pike të fituar

Tri PCR teste për lojtaret bullgare të badmintonit para një turneu në Danimarkë

Tri PCR teste për Covid-19 do të duhet të bëjnë Linda Zeqiri dhe motrat Stefani dhe Gabriela Stoevi përpara pjesëmarrjes së tyre në turneun e fortë ndërkombëtar në badminton nga "World Tour Super 750" në Odenzë të Danimarkës me një fond dekorimi 750..

06.10.20 12:06 |

Linda Zeqiri – raketa e parë në badmintonin bullgar

Rruga e Lindës në sport nuk është nga më tradicionalet. Kur është në moshën 15 vjeçe, një trajner danez zbulon talentin e saj për badminton dhe kështu vajza e lë shtëpinë e vet të babait dhe niset për tek vendi skandinav. Por si fillon përralla e..

18.06.16 12:35 |
Всички новини: днес | вчера