Eмисия новини
от 01.00 часа

Rumen Radev dhe Stevo Pendarovski konfirmuan gatishmërinë e tyre për dialog

Në një bisedë telefonike, presidentët Rumen Radev dhe Stevo Pendarovski diskutuan përgatitjen për vizitën e ardhshme zyrtare në Bullgari të Kreut të Shtetit të Republikës së Maqedonisë së Veriut Pendarovski. Të dy rikonfirmuan gatishmërinë e tyre..

21.01.22 16:07 |
Ekaterina Zaharieva dhe Nikola Dimitrov

Ekaterina Zaharieva dhe Nikola Dimirov shqyrtuan perspektivën evropiane të Maqedonisë së Veriut

Zëvendëskryeministrja dhe Ministre e Punëve të Jashtme Ekaterina Zaharieva shqyrtoi perspektivën evropiane të Republikës së Maqedonisë së Veriut me homologun e saj maqedonas Nikola Dimitrov. Të dy biseduan në Helsinki në takimin joformal të..

30.08.19 15:29 |

Горещи теми

Войната в Украйна
Всички новини: днес | вчера