Eмисия новини
от часа

Radosllav Rosenov përsëri u ngjit në majën evropiane në boks

Radosllav Rosenov fitoi titullin e Kampionatit Evropian të Boksit në moshë deri në 22 vjeç në Budva (Mali i Zi), pasi fitoi medaljen e artë në kategorinë deri në 60 kilogramë. Në finale, 19-vjeçari mundi përfaqësuesin e Rusisë Konstantin Opollskij,..

20.11.23 16:30 |
Josif Panov (djathtas) me rripat e tij të kampionit

Josif Panov mbrojti titullin e tij botëror në boksin profesionist

Josif Panov-Pepeljankata /Nepërka/ mbrojti titullin e tij botëror në peshën e lehtë të Organizatës Universale të Boksit (UBO). Boksieri bullgar mundi francezin Sandy Messaoud pas 12 raundesh dhe me vendimin unanim të gjyqtarëve. Kjo ishte edhe..

20.10.23 11:04 |

Boksi bullgar me 3 kupa, 2 medalje ari dhe 3 argjendi në Budva

Boksierët bullgarë u paraqitën shkëlqyeshëm në Kupën Evropiane në Budva të Malit të Zi, duke fituar dy medalje të arta dhe tre të argjendta. Si rezultat i paraqitjeve të forta të boksierëve tanë, skuadra bullgare zuri vendin e dytë në renditjen..

16.10.23 12:21 |

Boksierët bullgarë me një paraqitje të shkëlqyer në Lojërat Evropiane në Poloni

Federata Bullgare e Boksit raportoi për një paraqitje të shkëlqyer të vendit tonë në Lojërat Evropiane në Poloni që përfunduan të dielën. Atletët bullgarë fituan 12 medalje në lojëra, me një të tretën e tyre për boksierët. Titujt u fituan nga..

04.07.23 14:07 |

Ari, argjendi dhe bronzi për boksierët bullgarë nga Kampionati Evropian në Jerevan

Një komplet i plotë medaljesh - ari, argjendi dhe bronzi - fituan boksierët bullgarë nga Kampionati Evropian për të rinj dhe vajza, i cili u zhvillua në Jerevan. Konstantin Kostov fitoi titullin në kategorinë 57 kg ndaj përfaqësuesit vendas Gor..

03.05.23 19:38 |

Boksieri Viktorio Iliev me ar nga Kupa e Botës

Viktorio Iliev fitoi medaljen e artë në Kupën Botërore të Boksit për të Rinj në Budva të Malit të Zi. Në kategorinë deri në 60 kilogramë, bullgari e luajti në mënyrë të shkëlqyer betejën e fundit dhe e përgëzoi veten me suksesin e merituar me 5:0 votë..

20.03.23 14:31 |
Sevda Asenova

Boksierja Sevda Asenova fitoi medaljen e parë të argjendtë për Bullgarinë nga turneu “Stranxha”

Ditën e diel, më 26 shkurt, Medalistja e bronztë e botës dhe kampionia e Evropës në kategorinë deri në 48 kilogramë Sevda Asenova i solli Bullgarisë titullin e parë të edicionit të 74-të të turneut ndërkombëtar të boksit “Stranxha” .  Në..

27.02.23 09:35 |

Në Sofje ka nisur një tjetër edicion i turneut më të vjetër të boksit në Evropë

Nga data 20 deri më 26 shkurt në Sofje do të zhvillohet edicioni i 74-të i turneut më të vjetër të boksit në Evropë – “Stranxha”. Në të do të marrin pjesë më shumë se 470 boksierë nga 42 vende. Nga fuqitë e mëdha në boks do të mungojnë vetëm skuadrat e..

20.02.23 14:26 |

Medalje e artë evropiane për boksieren Sevda Asenova

Një medalje ari dhe dy argjendi është bilanci i Bullgarisë nga Kampionati Evropian i Boksit në qytetin malazez të Budvës. Sevda Asenova fitoi titullin në kategorinë deri në 48 kg, duke mundur italianen Roberta Bonatti. Bullgarja tregoi një nivel të..

24.10.22 15:17 |
Svetllana Kamenova

Tri boksiere bullgare "do të luftojnë" për arin evropian

Sevda Asenova, Venelina Poptoleva dhe Svetllana Kamenova do të luftojnë për medaljen e artë në kategoritë e tyre në Kampionatin Evropian të Boksit në qytetin malazez të Budvës. Në gjysmëfinale, Asenova mundi irlandezen Shannon Sweeney me..

21.10.22 18:06 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна