Eмисия новини
от 09.00 часа

Bregu jugor i Detit të Zi është plot me turistë pothuajse 100%

Qytetet detare në bregdetin jugor të Detit të Zi janë pothuajse 100% të plota dhe çmimet e fjetjes janë rritur me gati 20% që nga fillimi i korrikut, pasi u konstatua interes i shtuar për detin bullgar, njoftoi BGNES. Operatorët turistikë e..

27.07.21 16:34 |

Udhëtimi juaj buxhetor nga Sofja deri në bregun jugor të Detit të Zi

Fluturimet e lira, akomodimi buxhetor dhe çmimet e ulëta të ushqimit dhe transportit e bëjnë bregdetin bullgar të Detit të Zi një nga destinacionet detare më të përballueshme në BE. Prandaj, përveç grupeve të organizuara, vendi ynë mirëpret shumë..

06.07.21 07:15 |

Peticion kundër ndërtimit në parkun natyror “Stranxha”

Një peticion qytetarësh këmbëngul për vendosjen e moratoriumit mbi ndërtimin në afërsi 330 metra nga bregdeti në fshatrat Sinemorec, Varvara dhe Rezovo dhe në qytetin Ahtopoll të bashkisë së Carevos në pjesën jugore të bregdetit të Detit të Zi dhe..

31.08.20 18:05 |
Plazhi në Burgas

“Fundjava e Plazhit” në Burgas

Me ekspozita dhe koncerte po vazhdon “Fundjava e Plazhit”, e cila filloi ditën e premte në qytetin detar. Në Muzeun Arkeologjik turistët mund të shohin zbulime në plazhet e bregdetit jugor pranë Detit të Zi. Ekspozita turistike paraqet dokumente,..

26.07.20 12:49 |
Pamje nga plazhi në Kiten

Hapën një stacion të ri pastrues në bregdetin tonë jugor

Sot hapën zyrtarisht një stacion pastrues i cili do të shërbejë bashkitë Kiten dhe Primorsko në bregdetin jugor të Detit të Zi. Financimi është në kuadrin e programit operativ “Mjedisi” me vlerë të përgjithshme rreth 11 mln euro. Pajisja e re do të..

05.07.20 14:47 |
Всички новини: днес | вчера