Eмисия новини
от 05.00 часа

Dy protesta para Pallatit të Gjykatës shoqërojnë zgjedhjen e anëtarit të ri të Këshillit të Lartë Gjyqësor

Dy protesta paralele zhvillohen para godinës së Pallatit të Gjykatës – njeri i lëvizjes BOEC dhe tjetri i organizatës rinore të “Bullgarisë Demokratike”. Arsyeja është zgjedhja e Evgeni Ivanovit anëtar i Këshillit të Lartë Gjyqësor. Protestuesit..

26.09.20 12:04 |

Protesta me vetura në qytetin Varnë

Demonstrues në qytetin Varnë kaluan me vetura nëpër rrugët qendrore me shpresë që me zhurmën e automobilave do të zgjojnë ata të cilët qëndrojnë anas atë që ndodh në shtet. Kërkesat kryesore janë po ato që në Sofje – dorëheqja e qeverisë, zgjedhje e..

01.08.20 13:31 |

Mbrëmjen e 19-të të protestave

Mbrëmjen e 19 në qendrën e kryeqytetit u mblodhën protestues me kërkesë për dorëheqjen e qeverisë, kryeprokurorit Ivan Geshev dhe drejtorit të Televizionit Kombëtar Bullgar Emill Koshllukov. Protestuesit e caktuan masat e reja sociale të qeverisë..

28.07.20 08:54 |
Всички новини: днес | вчера