Eмисия новини
от 05.00 часа

Protestuesit u grumbulluan para Gjykatës Rajonale të Sofjes

Ditën e 59 të protestave antiqeveritare të pakënaqurit nga sistemi protestuan kundër dhunën policore para Gjykatës Rajonale në Sofje Udhëkryqet Orllov Most, para Rektoratit të Universitetit të Sofjes dhe në të ashtuquajturin “Trekëndësh i..

05.09.20 10:25 |

Presidenti Rumen Radev: Shoqëria është në pritje të përgjigjeve për tensionin më 2 shtator

Në një takim me shefat e Agjencisë Shtetërore të Sigurisë Kombëtare, të Kryedrejtorisë së Punëve të Brendshme të Kryeqytetit dhe me kryesekretarin e Ministrisë së Punëve të Brendshme Presidenti Rumen Radev u bëri apel institucioneve përgjegjëse për..

04.09.20 16:44 |

Kontrollohen sinjalet për dhunë policore kundër protestuesve

MPB-ja kontrollon informacionet për përdorimin e dhunës fizike kundër protestuesve para Këshillit të Ministrave në Sofje. Sinjalet janë me rastin e tensionit të rritur mes policëve dhe demonstruesve, kur u kapën dhe u rrahën dy të rinj. “Po..

13.07.20 11:58 |
Всички новини: днес | вчера