Eмисия новини
от 05.00 часа
Rumen Radev

Nga qyteti Rakovski presidenti e përshëndeti bullgarë me rastin e Bashkimit

“Fjalët e vetme të Bojko Borisovit që kanë rëndësi janë ato që do të thotë para kryeprokurorit të ardhshëm.” Kështu, Presidenti Rumen Radev komentoi akuzat e ish-kryeministrit se ai e ndau kombin dhe nuk e mbron dinjitetin e tij. Sipas kreut të..

06.09.21 12:38 |

Për idealet dhe trimërinë e gjeneralëve në Bullgarinë pas Çlirimit

Për të eliminuar copëzimin e padrejtë të vendit tonë sipas Traktatit të Berlinit nga viti 1878, Bullgaria zhvillon katër luftëra për bashkimin kombëtar. Kurse më vonë, e vendosur nën komandën sovjetike, përfshihet në fazën përfundimtare të Luftës..

06.05.21 07:25 |

Горещи теми

Войната в Украйна
Всички новини: днес | вчера