Eмисия новини
от часа
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov me fitoren e parë për vitin 2022

Grigor Dimitrov shënoi fitoren e parë për vitin 2022 në dyshe në turneun e tenisit ATP 250 në Adelaide. Së bashku me belgun David Goffen fituan pas një kthese me 2:6, 6:3, 10:6 holandezët Matve Middelkoop dhe Botic van de Zandschulp në Rod..

04.01.22 16:01 |
Pjotr Nesterov

Tenisti bullgar Pjotr Nesterov është një çerekfinalist i dyfishtë në US Open

Pjotr Nesterov arriti në dy çerekfinale të Kampionatit të Hapur të Tenisit në SHBA-në. Në kategorinë nën 18 vjeç, lojtari i ekipit “Çerno More Elit” u imponua në tetë-finalen mbi Jakub Menszyk nga Çekia me një fitore në dy sete me 7-6 (3) dhe..

09.09.21 12:39 |
Pjotr Nesterov

Një tenist adoleshent bullgar është në tetë finalen e US Open

Talenti bullgar i tenisit Pjotr Nesterov u kualifikua në 1/8 e finales së turneut të të rinjve të US Open në Nju Jork. Në raundin e dytë të garës së fundit të vitit në Grand Slam, atleti 18-vjeçar i ekipit “Çerno More Elit” mundi Alejandro Pertusa..

08.09.21 11:35 |

Горещи теми

Войната в Украйна
Всички новини: днес | вчера