Eмисия новини
от 03.00 часа

Në Burgas i festojnë Krishtlindjet nën ujë

Palombarë nga Burgasi organizuan një festë nënujore për Krishtlindjet. Së bashku me Plakun e Vitit të Ri, ata u zhytën në ujërat e Detit të Zi, ku ngritën një dolli me shampanjë. Prej shtatë vitesh aktiviteti gëzon fëmijët dhe..

24.12.21 15:49 |

Çdo i treti bullgar shpenzon mbi 500 euro për festat

Mesatarisht, shumica e bullgarëve do të shpenzojnë të paktën 500 euro gjatë festave, sipas një studimi të portalit financiar My Money. Gati një e treta e bullgarëve kanë siguruar edhe më shumë para për tryezën festive dhe rreth 20 për qind kanë..

24.12.21 13:46 |

Buka e festës, buka e përditshme…

Në kohën e “fast food”-it dhe porosive të shpejta në shtëpi, përgatitja e ushqimeve tradicionale në vendin tonë po mbetet një nga aktivitetet më të këndshme dhe pjesë e pandarë e atmosferës festive. Në Natën e Buzmit në tavolinë duhet të ketë një..

24.12.21 08:30 |

I ftojmë Krishtlindjet në jetën tonë të përditshme

Një yll prej 80 centimetrash shkëlqeu në majë të Pemës së Krishtlindjes në qendër të Sofjes . Pema halore është e gjallë dhe e lartë 13 metra dhe e zbukurojnë mbi 10 000 drita, flokë bore dhe topa. Dy drerë të mëdhenj të ndezur kanë "gjetur strehë" nën..

07.12.21 07:05 |

Zemrat na shpien – fushatë e cila ngroh zemrat e të moshuarve të vetmuar

“Nuk ka gjest më të bukur sesa të japësh nga  yti për të varfërit sepse është e lehtë që të jesh i mirë, ndërsa e mira është ngjitëse!” Me këtë apel emocionues Moto Klubi “Vokil” në qytetin bregdetar Varna u bëri thirrje bashkëqytetarëve të..

19.12.20 08:05 |
Dr. Angell Kunçev

Nuk pritet një valë gripi gjatë festave të fundvitit

Kryeinspektori shtetëror shëndetësor Angell Kunçev tha se sivjet gjatë kohës së festave të fundvitit nuk pritet të ketë valë gripi. Nuk priten dhe epidemi gripi deri në prill të vitit 2020, shpjegoi eksperti. Farmacistët pohojnë se vaksinat..

20.12.19 10:01 |

Горещи теми

Войната в Украйна
Всички новини: днес | вчера