Eмисия новини
от 01.00 часа
Kombëtarja bullgare e volojbollit

Kombëtarja bullgare e volejbollit mundi Holandën në kualifikimet olimpike

Kombëtarja bullgare e volejbollit për meshkuj korri fitoren e dytë për kualifikimet olimpike në Berlin. Pas fitores me 3:2 mbi Francën më 6 janar, sot 7 janari, volejbollistët me trajner Silvano Prandi u imponuan mbi skuadrën e Holandës me 3:0 (25:19,..

07.01.20 18:34 |

Bullgaria fitoi kundër Britanisë së Madhe në kategorinë e çifteve në turneun e tenisit për skuadra ATP Cup në Sidnej

Bullgaria mundi Britaninë e Madhe në turneun e ri të tenisit për meshkuj ATP Cup në Sidnej, pasi në ndeshjet në kategorinë e çifteve Grigor Dimitrov dhe Aleksandër Llazarov shënuan një fitore prestigjioze kundër çiftit të fortë Jamie Murray dhe Joe..

03.01.20 18:29 |

Me fitoren e vet të parë të madhe skuadra bullgare e basketbollit me karroca invalidësh fitoi shumë adhurues

“Skuadra kombëtare bullgare e basketbollit me karroca invalidësh ekziston mezi prej dy vjetëve dhe është një tendencë e natyrshme në zhvillimin e sportit në Bullgari ” – thotë trajneri Vlladimir Iskrenov. Ai ka përfunduar Akademinë e Sporteve gjatë..

05.09.19 12:23 |
Всички новини: днес | вчера