Eмисия новини
от 22.00 часа
Josif Milladinov

Josif Milladinov do të garojë në finalet 100 metra flutur në Tokio

Bullgari Josif Milladinov bëri një notim historik në Tokio dhe me kohën 51.06 sekonda u klasifikua për finalet 100 metra flutur. Bullgari 18 vjeçar mbeti i dyti në serinë e tij. Para tij u radhit vetëm ukrainasi Krishtof Millak me 50.37 sekonda...

30.07.21 18:46 |
Josif Milladinov

Josif Milladinov u klasifikua për gjysmëfinalet në 100 metra flutur

Notari bullgar Josif Milladinov u kualifikua për gjysmëfinalet në 100 metra flutur në Lojërat Olimpike të Tokios. Mbajtësi i medaljes së argjendtë nga Kampionati Evropian në Budapest përfundoi me kohën e gjashtë 51:28 sekonda. Gjysmëfinalet janë të..

29.07.21 15:06 |
Josif Milladinov

Notari bullgar Josif Milladinov u bë kampion evropian në 50 m flutur

Ministri i Rinisë dhe i Sportit Andrej Kuzmanov i dërgoi një adresë urimi Josif Milladinov, i cili fitoi titullin në 50 metra flutur në Kampionatin Evropian të Notit për vajza dhe djem në Romë. “Ky është ari i parë për Bullgarinë nga një..

08.07.21 12:40 |

Fluturat e gjalla prapë do të gëzojnë frekuentuesit e Muzeut të Shkencave të Natyrës në Pllovdiv

Muzeu Regjional i Shkencave të Natyrës Pllovdiv hap dyert e sallës “Tropik” nga 1 shtatori, njoftoi BTA. Për gëzimin e frekuentuesve pas heqjes së një pjese të kufizimeve lidhura me pandeminë nga Covid-19, në sallë prapë do të fluturojnë flutura..

30.08.20 15:31 |

Rekord dhe kuotë olimpike për Bullgarinë në notim

Josif Milladinov siguroi kuotë në notim për Bullgarinë për Lojërat Olimpike në Tokio. Bullgari 16 vjeçar u klasifikua për gjysmëfinalet e kampionatit botëror të të rinjve në 100 metra në stilin flutur duke kaluar distancën për 51.91 sekonda. Kështu ai u bë..

21.08.19 16:57 |
Всички новини: днес | вчера