Eмисия новини
от 07.00 часа

Të gjitha partitë pa “Vëzrazhdane” bënë thirrje për formimin e qeverisë

Partitë parlamentare bënë deklarata politike në seancën e parë të Kuvendit Popullor në vitin 2023. GERB beson se nuk u shfrytëzua një mundësi e mirë për zgjidhjen e krizës politike pasi u refuzua krijimi i qeverisë me mandatin e tyre. Toma..

04.01.23 14:05 |
Presidenti Radev

Presidenti Rumen Radev: Nevojitet azhurnim i buxhetit që të përballemi me krizën shëndetësore dhe emigrantët

"Dy kriza – ajo shëndetësore dhe ajo e emigrantëve - do të dominojnë në agjendën në vjeshtë," tha Presidenti Rumen Radev pas Këshillit Konsultativ për Sigurinë Kombëtare . Ai vuri në dukje se qeveria e përkohshme ka arritur të sigurojë mjete në thesar..

16.08.21 20:11 |

KQZ do të shpallë numrat e fletëve të votimit për zgjedhjet e parakohshme

Sot, duke hedhur short, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve /KQZ/ do të përcaktojë numrat e forcave politike në fletëvotimin integral për zgjedhjet e parakohshme parlamentare më 11 korrik. Fushata zgjedhore fillon zyrtarisht më 11 qershor.

09.06.21 05:05 |

Shkallëzimi i Covid-19 në prag të zgjedhjeve mund të shndërrohet në një shaka të keqe

A do të jenë në gjendje kandidatët për parlamentin e ri të mposhtin lojtarin më të fortë në këto zgjedhje - epideminë nga koronavirusi dhe të modelojnë qëndrimet e votuesve në favor të tyre? Përgjigjen e kësaj pyetjeje nuk e marrin përsipër ta japin..

30.03.21 10:41 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна