Eмисия новини
от 21.00 часа

Kënga më e re e grupit “No More Many More”

Formacioni “No More Many More” i përbërë me talente natyrale tashmë një dekadë është në skenën muzikore bullgare. Dhe një nga arsyet për këtë është se grupi alternativ nuk bën kompromise me stilin e tij, me meloditë origjinale dhe tekstet e fuqishme..

01.11.23 12:00 |

Në “Det” me grupin “Funkilicious”

“Funkilicious” është emri i një grupi i ri nga shtatë muzikantë dhe miq. Siç mund të supozohet nga emri i grupit, ata luajnë kryesisht në stilin “funk”, të shtuar nga një seksion bronzi. Edhe pse që dalja e tyre e parë para publikut daton në fillim të..

21.08.23 12:25 |
 Ivan Geshev

Ish prokurori i përgjithshëm regjistroi lëvizjen “Drejtësia për Bullgarinë”

Ish prokurori i përgjithshëm Ivan Geshev njoftoi se lëvizja e tij civile “Drejtësia për Bullgarinë” tashmë u regjistrua. “Jam i vendosur të përmbush pritshmëritë e të gjithë atyre që më mbështesin, do të punoj për një jetë dinjitoze për çdo qytetar..

10.07.23 17:49 |

“Legjenda për dashurinë”

Të bashkuar në supergrupin “Legjendat” , Jordan Karaxhov nga “Signall” , Dimitër Kërnev nga D2 , Konstantin Cekov nga FSB dhe Stanisllav Sllanev – Stenli vazhdojnë turneun kombëtar. Përveç hiteve të dekadave të kaluara, në këto..

04.07.23 12:00 |

Grupi BTR me shfaqje verore në skenat e hapura të vendit

Me një koncert në qytetin Veliko Tërnovo sonte fillon turneu veror “Mjuzikëll dhe Rok” i muzikantëve të formacionit BTR. Koncerti është me pjesëmarrjen e Teatrit të Muzikës dhe Dramës “Konstantin Kisimov” me dirigjent Georgi Patrikov. Në..

27.06.23 12:53 |

61% e bullgarëve janë të kënaqur që ka një kabinet të rregullt, 65% janë kundër rotacionit

Nëse zgjedhjet do të mbaheshin sot, gjashtë formacione do të kalonin barrierën prej 4 për qind. Bëhet fjalë për GERB-SDS me 24,4%, “Po e vazhdojmë ndryshimin - Bullgaria Demokratike” (PP-DB) - 20.1%, “Vëzrazhdane” - 14.8%, Lëvizja për të Drejtat dhe..

26.06.23 14:51 |
Foto: Facebook / Mihail Yossifov & The Jazz News

Mihaill Josifov dhe “Lajmet në xhaz” me një turne dhe album debutues

Trumbetari i njohur, kompozitor, aranzhues dhe pedagog Mihaill Josifov mbledh muzikantë të rinj në projektin “Lajmet në xhaz”.Grupi do të prezantojë albumin e vet debutues “Emisioni i parë” me një seri koncertesh në 7 qytete të vendit. Big..

18.04.23 13:57 |

Bullgarët duan veprime dhe mendim konstruktiv për të ardhmen

“Sekreti i ndryshimit është të përqendroni të gjithë energjinë tuaj jo në luftimin e së vjetrës, por në ndërtimin e së resë”, ka thënë Sokrati. Edhe në Bullgari ne duam ndryshim, por nuk ndalemi së luftuari me fantazmat e së kaluarës. Vitin e..

04.04.23 13:43 |

“Unë dhe ti” – humor me Tube Hedzzz

Nëse duhet të rendisnim të gjitha projektet muzikore në të cilat merr pjesë Angell Djullgerov si kitarist, autor i muzikës dhe i teksteve dhe udhëheqës i grupit, prapëseprapë do të na mungojë dikush. Por në mesin e tyre, me energjinë e tij të..

14.03.23 11:12 |

“Pasuria” e grupit “Tangra”

I krijuar në vitin 1976 nga Konstantin Markov dhe Aleksandër Petrunov, “Tangra” mbetet një nga grupet më të rëndësishme bullgare rok. Tani një nga hitet e tij më të mëdha – “Pasuria” – rikthehet në një version të ri. Kënga interpretohet nga..

27.02.23 10:33 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна