Eмисия новини
от 17.00 часа

“Bullgaria ndryshoi para syve të mi” – Yves Ditte, një pronar furrash franceze në vendin tonë

Nëse po ecni në Plovdiv, me siguri do t'ju bëjë përshtypje fasada e një furre, e cila sjell aroma të shijshme. Kjo është furra e Tanja dhe Yves. Familja bullgaro-franceze e ka zgjedhur qytetin e Plovdivit për shtëpinë e tyre dhe tashmë 12 vjet..

13.03.22 14:05 |

Jannik Sinner përsëri fitoi "Sofia Open 2021"

Jannik Sinner, i vendosur nën №1 në skemë, fitoi trofeun në turneun e tenisit "Sofia Open 2021". Në finale, italiani mposhti tenistin francez Gaël Monfils, i cili u vendos nën №2 në skemë, me rezultat 6-3, 6-4. Kështu, për të dytin vit radhazi,..

04.10.21 09:49 |

Patrice Rayssac - francezi i cili fotografon detin bullgar

Çfarë është e përbashkët midis Francës Jugore dhe bregdetit verior bullgar të Detit të Zi ? Ne do t’u japim një nga përgjigjet e mundshme - Patrice Rayssac “Unë jam nga Franca Jugore, afër qytetit Toulouse. Ky është një qytet i madh i cili..

12.04.21 07:35 |

Горещи теми

Войната в Украйна
Всички новини: днес | вчера