Eмисия новини
от 16.00 часа
Vasill Bozhkov

U arrestuan 35 të afërt të bosit të lojërave të fatit Vasill Bozhkov

35 veta u arrestuan në lidhje me hetimin kundër bosit të lojërave të fatit Vasill Bozhkov i cili ndodhet në Dubaj dhe kundër të cilit në Bullgari u ngritën 19 akuza. Si rezultat i Aksionit të Ministrisë së Brendshme dhe të Prokurorisë së..

21.07.20 14:54 |
Vasill Bozhkov

Janë duke hetuar afaristin Vasill Bozkov edhe për krime kundër Republikës

Prokuroria filloi hetime për krime kundër Republikës. Lidhur me hetimin e ri Prokuroria publikoi prova të grumbulluara nëpërmjet mjeteve të posaçme hetuese, ku ka biseda mes afaristit Vasill Bozkov, i cili fshihet në Dubai, dhe gazetarit Ognjan..

14.07.20 14:08 |

Bullgaria nuk do t’i dorëzojë gjyqit turk ish rojtarë kufitarë

Policët kufitarë për të cilët Gjyqi Penal Turk kërkon buletin të kuq për kërkim nga Interpoli për terrorizëm kërkuan ndihmë nga shteti. Ministria Bullgare e Drejtësisë njoftoi, se ata nuk do të dorëzohen autoritetet turke. Katër ish rojtarët kufitarë..

13.07.20 16:38 |

Janë kapur 21 migrantë ilegalë në Svilengrad

Policët kufitarë kapën në Svilengrad(Bullgari Jugore) 21 shtetas të huaj – meshkuj, 4 prej të cilëve të moshës nën 18 vjeçe. Sipas të dhënave të “Policisë Kufitare” ata janë shtetas të Afganistanit. Grupi i migrantëve është vendosur në..

05.07.20 17:39 |

Një prokuror dha dorëheqje për shkak të dyshimeve për ushtrim ndikimi

Prokurori nga qyteti Ruse i Bullgarisë Veriore Nikollaj Nikollov ka dhënë dorëheqje, bëri të ditur BNT, duke iu referuar burimeve nga Këshilli i Lartë Gjyqësor. Për Nikollovin doli informacion se ka kërkuar ndihmën e afaristit të arrestuar Pllamen..

23.06.20 19:43 |
Afaristi Vasill Bozhkov

Kryeministri, Ministri i Financave dhe shefja e Komisionit për Buxhetin janë dëgjuar në lidhje me procesin kundër afaristit Bozhkov

Kryeministri Bojko Borisov, Ministri i Financave Vlladisllav Gornaov dhe kryetarja e Komisionit për Buxhetin pranë Parlamentit Menda Stojanova janë dëgjuar si dëshmitarë në lidhje me hetimin kundër afaristit Vasill Bozhkov, bëri të ditur..

22.06.20 15:43 |

Partia Socialiste Bullgare kërkon hetim të marrëveshjes me Bankën e Parë të Investimeve

Partia Socialiste Bullgare (BSP) në opozitë kërkon që të krijohet një Komision i përkohshëm pranë Parlamentit për shkak të marrëveshjes mes Bankës Bullgare për Zhvillim dhe Bankës së Parë të Investimeve. Vendimi u mor në mbledhjen në..

14.06.20 12:03 |

Prokuroria kontrollon sinjalet për afaristë që fshihen nga ligji

Prokuroria heton dy sinjale të reja për procesin kundër afaristit të akuzuar Vasill Bozhkov, i cili fshihet nga drejtësia bullgare në Dubaj. Njëri është dhënë nga Bozhkovi me anë të postës elektronike dhe i është drejtuar Kryeprokurorit, ndërsa..

04.06.20 15:38 |

Policia zbuloi një depo të madhe me kokainë

Mbi 320 kg. kokainë janë gjetur në një apartament në Sofje. Supozohet se banesa në Qytetin e Studentëve është i burrit i cili u kap para kësaj me 40 kg. kokainë në veturën e tij. Janë gjetur mbi 300 pako me narkotikun në fjalë. Burimet e..

27.05.20 09:47 |

Prokuroria heton një lider partiak për nxitje turbullirash ndaj masave kundër Covid-19

Prokuroria në Sofje bëri të ditur se ka filluar hetim kundër një këshilltari bashkiak, i cili është edhe lider partiak, me inicialet V.S, siç janë ato të Volen Siderovit /lideri i partisë nacionaliste “Ataka”/ për provokimin e turbullirave kundër masave..

13.04.20 12:35 |
Всички новини: днес | вчера