Eмисия новини
от 03.00 часа
Aleksandër Georgiev

Hokeisti bullgar Aleksandër Georgiev nënshkroi kontratë me New York Rangers

Aleksandër Georgiev nënshkroi një kontratë të re me skuadrën e Ligës Kombëtare të Hokejit New York Rangers, bëri të ditur Associated Press, cituar nga BTA. Kështu ai bëhet bullgari i vetëm deri tani në historinë e Ligës Kombëtare të Hokejit...

16.10.20 10:28 |

Bullgaria refuzoi organizimin e Kampionatit Botëror të Hokejit për të rinj

Federata Bullgare e Hokejit në Akull njoftoi, se nuk do të organizojë Kampionatin Botëror të Hokejit për të rinj deri në 18 vjeç në divizionin e dytë të grupit B, i cili duhet të zhvillohej nga 23 deri më 29 mars në Sofje. Nga federata pranuan rekomandimet..

25.02.20 17:47 |

Kirill Hodullov: Zhvillimi i hokejit të fëmijëve dhe të rriturve në Bullgari kalon përmes ndërtimit të fushave me akull

Muajit dimërorë me acar në Bullgari, kur lëvizja nëpër rrugët e akullta të qyteteve kërkon aftësi speciale nga ana e këmbësorëve, ndoshta ka prindër, të cilët mendojnë cili nga sportet dimërore do të jetë më i përshtatshëm për fëmijët e tyre. Për më..

05.02.17 11:35 |
Всички новини: днес | вчера