Eмисия новини
от 21.00 часа

Kontrollojnë termocentralet për të dhëna të pasakta për emetimet e serrave

Operacioni special, i cili po kryhet në disa zona të Bullgarisë me pjesëmarrjen e mbi 150 policëve, lidhet me raportet e falsifikuara të një kompanie private që ka paraqitur të dhëna të nënvlerësuara për emetimet e serrave nga termocentralet në vend,..

27.02.23 19:48 |

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov përfundoi pjesëmarrjen e vet në Australian Open

Ditën e shtunë, më 21 janar, Grigor Dimitrov humbi në raundin e tretë nga Novak Gjokoviq (Serbi) dhe kështu përfundoi pjesëmarrjen e vet në Australian Open. Ndeshja e cila zgjati 3 orë e 7 minuta përfundoi me rezultatin 7:6 (9:7), 6:3, 6:4 në..

22.01.23 15:41 |

Grigor Dimitrov humbi nga numri 1 në tenis Carlos Alcaraz

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov u eliminua në fazën e 16-të të dy çerek finaleve Masters në Paris në garën me numrin 1 të botës, Carlos Alcaraz nga Spanja. Dimitrov humbi me rezultat 1:6, 3:6 në një ndeshje që vazhdoi 1 orë e 13 minuta. Kjo..

03.11.22 18:37 |
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov u eliminua në raundin e dytë të US Open

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov humbi ndeshjen në raundin e dytë të kampionatit të tenisit "US Open" me 6:7(7), 5:7, 3:6 ndaj amerikanit Brandon Nakashima. Me daljen e tij nga turneu final i Grand Slam të vitit, ai regjistroi paraqitjen e tij..

02.09.22 12:55 |

Sukses dhe disfatë dramatike për skuadrat bullgare të futbollit në Evropë

Skuadra e futbollit CSKA fitoi 2:0 si mysafir në St. Patrick's në Dublin dhe vazhdon në turneun e Konferencës së Ligës. Për herë të parë një skuadër bullgare mposhti një kundërshtar në Evropë pasi humbi në shtëpi. Një javë më parë në Sofje,..

12.08.22 10:00 |
Jasen Petrov

Pas humbjes nga Gjeorgjia, trajneri i kombëtares së futbollit dha dorëheqjen

Trajneri i kombëtares bullgare të futbollit Jasen Petrov ka njoftuar se largohet nga posti pas humbjes 2-5 nga Gjeorgjia. Takimi në Razgrad ishte ndeshja e dytë e Grupit 4 të Divizionit “C” në Ligën e Kombeve. Dua të falënderoj njerëzit që..

06.06.22 10:19 |
Denis Dimitrov

Denis Dimitrov me medalje të argjendtë nga turneu i taekuondosë

Denis Dimitrov, 17 vjeç, fitoi një medalje argjendi në debutimin e tij për meshkuj në Turneun e fortë Taekuondosë Olimpike, G2, “Sweden Open”. Në kategorinë deri në 63 kg, Dimitrov regjistroi 4 fitore mbi përfaqësuesit e Danimarkës,..

01.05.22 18:08 |

“Katër Putra” – Bullgaria bën thirrje për festimin e Vitit të ri pa shpërthime dhe fishekzjarrë

“Katër Putra” – Bullgaria nisi një fushatë kombëtare për të Vitit të Ri “E bukura për ne është e tmerrshme për ta” me kujdes për kafshët të cilat vuajnë nga zhurma e fishekzjarrëve dhe shpërthimeve të Vitit të Ri. Qëllimi i fushatës është për të ftuar..

29.12.21 09:36 |
Grigor Dimitrov

Tenisti Grigor Dimitrov është gati të kthehet në TOP 20

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov kapërceu shtatë vende deri në 21, falë gjysmëfinales së tij në turneun e Serisë Masters në Indian Wells, ku ai mundi me sukses Daniil Medvedev dhe Hubert Hurkach para se të humbte nga kampioni i ardhshëm..

18.10.21 15:51 |

Volejbollistet bullgare përfunduan pjesëmarrjen e tyre në Kampionatin Evropian pas një ndeshjeje dramatike

Ditën e diel fati i keq pengoi kombëtaren bullgare të volejbollit për femra të luftojë për një vend në çerekfinalen e Kampionatit Evropian të Volejbollit në Plovdiv. Në një ndeshje me pesë sete me një përfundim jashtëzakonisht të kontestuar, skuadra..

30.08.21 08:52 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна