Eмисия новини
от 19.00 часа

Ljubo Kirov me një koncert mbresëlënës në Londër

Pak ditë më parë (më 22 maj) Ljubo Kirov dha një koncert në sallën e famshme Troxy në Londër. “Ljubo bëri një shfaqje muzikore të nivelit botëror. Për më shumë se dy orë publiku këndoi me të këngët e albumit të tij të ri “Më puth” , si dhe hitet..

26.05.22 13:14 |

Përfaqësuesit bullgarë në Eurovizion nuk do të këndojnë në finale

Në Torino u zhvillua gjysmëfinalja e parë e Evrovizionit. Rok-grupi bullgar Intelligent Music Project me këngën e tyre “Intention” nuk arriti të klasifikohet në finale. Por grupi mori komplimente, njofton korrespondentja e BNR në Itali Elena..

11.05.22 11:26 |

“Fjalë të lodhura”

“Fjalë të lodhura” është një këngë në interpretim të Zhana Bergendorf, e cila u bë e njohur pas fitores në sezonin e dytë të shfaqjes televizive muzikore X Factor. Muzika dhe aranzhimi janë vepër e kompozitorit Dimitër Getov dhe autore e tekstit..

26.01.22 12:33 |

Stefka Sëbotinova – një zë i paharruar bullgar

Stefka Sëbotinova është mes këngëtareve më të njohura popullore bullgare e cila ka mbetur në historinë tonë kulturore me këngën “U përmbys mali”. Historia e kësaj kënge më të njohur në repertorin e saj është gërshetuar dhe në fatin..

30.10.20 06:15 |

Горещи теми

Войната в Украйна
Всички новини: днес | вчера