Mikele Kreshentini dhe ferma e tij për gomarë në Rila

Dashuria e një italiani për kafshët dhe natyrën e paprekur të malit Rila e kanë kthyer një fshat të bukur në një parajsë të vërtetë për të rinj e të mëdhenj. Quhet Maxhare dhe ndodhet rrëzë malit, jo shumë larg vendpushimit të famshëm  Borovec...

07.06.22 07:15 |

Kuzhinierë me famë botërore hapën një restorant në një fshat pothuaj të shpopulluar në Bullgari

Jeta e kuzhinierëve me famë botërore Gianfranco dhe Anna Chiarini është shumë e ngarkuar, plot udhëtime deri në destinacione të shumta. 114 janë shtetet e vizituara nga ata, ku kuzhinierët i ndihmojnë sipërmarrësit vendas për të filluar biznes të..

16.08.21 07:15 |

Leo Bianchi – për ëndrrën bullgare dhe anën e ndritshme të jetës

Leo Bianchi është mbase italiani më i njohur në Bullgari. I buzëqeshur, njeri pozitiv dhe i pjekur - mbase kështu ai i fiton zemrat e bullgarëve  akoma si heroi i një reality show në Bullgari gjatë vitit 2005. I tillë është dhe në librin e tij të quajtur..

28.12.20 08:15 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна