Eмисия новини
от 10.00 часа

Sportistët bullgarë u nisën nga Tokioja me 6 medalje

Vajzat e shkëlqyera bullgare, të cilat luftuan me guxim në betejat e tyre dhe fituan medalje olimpike, i dhanë një mësim të hapur kombit tonë. Përpara më pak se një muaj vendi ynë dërgoi për në lojërat olimpike në Tokio delegacionin e vet më..

09.08.21 15:41 |
Ivet Goranova

Ivet Goranova solli arin e parë për Bullgarinë nga Olimpiada në Tokio

Sportistja e karatesë Ivet Goranova fitoi titullin olimpik të Tokios në kategorinë 55 kg. Në ndeshjen e fundit ajo fitoi me 5:1 pikë ndaj ukrainases Anxhelika Terljuga. Ivet Goranova solli medaljen e katërt për vendin tonë nga Tokio.

05.08.21 16:21 |
Всички новини: днес | вчера