Eмисия новини
от 09.00 часа

"Kur të takova" - kitaristi Mirosllav Ivanov me një këngë solo

Mirosllav Ivanov është një kitarist, aranzhues dhe autor i muzikës, i cili është i pranishëm në shumicën e grupeve dhe projekteve më interesante të muzikës bashkëkohore bullgare. Ai gjithashtu ka tre albume solo me muzikë instrumentale -..

11.06.24 08:25 |

Kitaristi Angell Demirev prezanton muzikë origjinale në një koncert

Angell Demirev është një kitarist, muzika e të cilit thur motive etnike jo vetëm nga Bullgaria dhe Ballkani, por nga vende dhe kultura shumë më të largëta. Sipas tij, bëhet fjalë për kërkime shpirtërore dhe për komunikim me instrumentin. Edhe pse..

16.04.24 11:35 |

Ju prezantojmë Aleksandër Llogozarov Trio dhe pjesën e tyre “The Hay In August”

Pasi filloi të luajë në kitarë në moshën 13-vjeçare, Aleksandër Llogozarov thotë se nuk e ka lënë më. Duke fituar popullaritet si një nga kitaristët e rinj më të mirë bullgarë, kërkesat e tij muzikore dalin përtej muzikës xhaz me të cilën jemi..

15.02.23 09:31 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна