Eмисия новини
от 21.00 часа

Covid-19 në Bullgari: Dita e 411

Zgjatje me 1 muaj të gjendjes së jashtëzakonshme epidemike, rekomandojnë autoritetet shëndetësore Bullgaria po del nga vala e tretë e epidemisë nga koronavirusi, shpalli në brifingun e rregullt të autoriteteve shëndetësore ministri i..

22.04.21 19:57 |

Filloi vaksinimi në masë i të punësuarve në turizëm

Filloi vaksinimi në masë i të punësuarve në turizëm, sepse furnizimet e vaksinave të “Pfizer” dhe “Moderna” do të rritet gjatë javëve në vijim. Këtë e deklaroi Doçka Mihajllova – drejtoreshë e Inspektoratit Regjional të Shëndetësisë – Varna, cituar..

22.04.21 17:04 |

Vendimi për vaksinën e “Johnson & Johnson” - jo më herët se dita e hënë

Kryeinspektori shëndetësor i shtetit, Angell Kunçev, njoftoi se Shtabi i Vaksinimit do të marrë vendim mbi aplikimin e vaksinës “Johnson & Johnson” në Bullgari jo më herët se të hënën, njoftoi programi “Horizont” i BNR. Ai sqaroi se kjo do të..

22.04.21 16:07 |

Zgjatje me 1 muaj të gjendjes së jashtëzakonshme epidemike, rekomandojnë autoritetet shëndetësore

Bullgaria po del nga vala e tretë e epidemisë nga koronavirusi, shpalli  në brifingun e rregullt të autoriteteve shëndetësore ministri i shëndetësisë në dorëheqje profesori Kostadin Angjellov. “ Gjatë gjithë kohës na drejtonte arsyeja, intelekti..

22.04.21 14:06 |

2002 raste të reja të Covid, të shëruarit janë pothuajse dy herë më shumë

Pothuajse dy herë më shumë u shëruan në 24 orët e fundit sesa ata të sapo infektuarit me koronavirus, sipas Portalit të Unifikuar të Informacionit. 2002 janë rastet e reja ose 14.1 për qind e 14 215 testeve të kryera. Shumica janë të..

22.04.21 09:02 |

Covid-19 në Bullgari: Dita e 410

Do të vazhdojë përdorimi i vaksinës “AstraZeneca” Nuk mendohet për tërheqjen e vaksinës Astra Zeneca. Këtë e deklaroi para BNT drejtori i Agjencisë Ekzekutive për Barnat Bogdan Kirillov. Ai rekomandoi që njerëzit e vaksinuar me Astra Zeneca..

21.04.21 19:44 |

Karantina e detyrueshme për ata që mbërrijnë në Shqipëri nga Greqia dhe Maqedonia e Veriut

Shqipëria vendosi karantinë të detyrueshme 14-ditore për të gjithë qytetarët që vijnë nga Greqia dhe Republika e Maqedonisë Veriore. Masa, e cila është në fuqi që nga 20 prilli 2021, do të zgjasë deri më 3 maj 2021. Sipas informacionit të..

21.04.21 15:21 |

Covid-19 në Bullgari: Dita e 409

Planifikohet lehtësimi i hyrjes së turistëve në Bullgari Po shqyrtohen mundësitë për hyrjen e lehtësuar të turistëve në vend. Këtë e njoftoi para gazetarëve në Varna Zëvendëskryeministrja dhe Ministre e Turizmit në dorëheqje Marijana..

20.04.21 19:30 |

Rritja e vdekjeve nga koronavirusi në 24 orët e fundit

2434 janë rastet e reja të koronavirusit në vend për 24 orët e fundit. 15.25 për qind e 15 952 testeve të kryera janë pozitive, sipas Portalit të Unifikuar të Informacionit. Shumica e infektuar rishtas janë në Sofje - 522, pasuar nga Plovdiv - 264,..

20.04.21 09:06 |

Covid-19 në Bullgari: Dita e 408

Pas dozës së parë të AstraZeneca e dyta mund të jetë Pfizer Vaksina AstraZeneca nuk do të përdoret te gratë nën 65 vjeç me rrezik në rritje të trombozës dhe / ose një anamnezë të trombocitopenisë. Një vendim i tillë u mor nga Shtabi Kombëtar..

19.04.21 19:35 |
Всички новини: днес | вчера