Eмисия новини
от 22.00 часа
Prof. Iva Hristova

Një variant i ri i koronavirusit është identifikuar në Bullgari

Raste të variantit të koronavirusit Delta plus janë identifikuar në vend, sipas faqes së internetit të Qendrës Kombëtare për Sëmundjet Infektive dhe Parazitare. Shumica e të infektuarve me versionin e ri janë në Burgas dhe Sofje. Delta Plus është..

03.11.21 15:46 |
Ministi dr.Stojço Kacarov

Ministri i Shëndetësisë Stojço Kacarov: Katër nga çdo 100 njerëz të infektuar me Covid-19 vdesin

Ministri i Shëndetësisë, Dr. Stojço Katsarov, justifikoi futjen e masave të reja kundër epidemisë me vdekshmërinë e lartë nga koronavirusi dhe numrin në rritje të shtretërve të zënë spitalorë. "Katër nga çdo 100 njerëz të infektuar me Covid-19..

03.09.21 12:36 |

1955 janë rastet e Covid-19, testimet e zhvilluara shkuan në 57 231

44 janë rastet e reja të koronavirusit gjatë 24 orëve të fundit prej gjithsej 1126 testimet e bëra. Krahinat e prekura janë: Bllagoevgrad – 15, Sofje – 7, Pazarxhik – 5, Vidin dhe Kjustendill – nga 4, Jamboll – 3, Pleven – 2, në Vraca, Kërxhali,..

10.05.20 09:46 |
Всички новини: днес | вчера
Подкасти от БНР