Eмисия новини
от 20.00 часа

5.4% janë të sapoinfektuarit me Covid-19 pas 4 843 PCR testeve të realizuara

Rastet e reja të Covid-19 në Bullgari gjatë 24 orëve të fundit janë gjithsej 263 pas 4 843 PCR testeve, tregojnë të dhënat e Portalit Unik Informativ. Më shumë raste të të infektuarve janë zbuluar në Sofje – 54, në Varna – 32, në Bllagoevgrad – 24..

02.10.20 11:00 |

Covid-19 në Bullgari: Dita e 208

Në Bullgari vdekshmëria nga Covid-19 po pakësohet Bullgaria zë vendin e 25 për nga sëmundja nga koronavirusi dhe vendin e 8 për nga vdekshmëria në Bashkimin Evropian, njoftoi kryeinspektori shtetëror i shëndetësisë Angell Kunçev në..

01.10.20 20:10 |
Всички новини: днес | вчера