Eмисия новини
от 22.00 часа

Bullgaria mundi Lituania në kualifikimet për Katar 2022

Kombëtarja Bullgare e futbollit mundi ekipin e Lituanisë në kualifikimet botërore për Katar 2022. Me rezultat 1 me 0 kombëtarja tashmë grumbulloi 5 pika në aktivin e vet. Më 8 shtator ekipi bullgar do të pranojë skuadrën e Greqisë.

06.09.21 14:36 |

Bullgarеt mposhtën çekеt në Kampionatin Evropian të Volejbollit

Kombëtarja bullgare e volejbollit për femra arriti një fitore të qartë ndaj skuadrës çeke në Kampionatin Evropian në Plovdiv me një rezultat 3-0 (26:24, 25:12, 25:19). Aktualisht, kombëtarja jonë është në vendin e dytë në Grupin B, por ende ka një shans..

25.08.21 09:14 |

Antoaneta Kostadinova me medaljen e parë olimpike për Bullgarinë - në qitje

Antoaneta Kostadinova fitoi medaljen e parë për Bullgarinë në Lojërat Olimpike në Tokio . Qitësja jonë sportive fitoi medalje të argjendtë në disiplinën qitje në 10 metra me një pistoletë ajrore. Për Kostadinovën kjo është medalja e parë në..

25.07.21 12:17 |
Cvetana Pironkova

Tri bullgare vazhdojnë në raundin e dytë të Roland Garros

Cvetana Pironkova u klasifikuanë raundin e dytë të kualifikimeve në turneun e tenisit Roland Garros në Paris. Bullgarja bëri një kthesë dhe mundi ameriken Caroline Dolehide me 6-7, 6-2 dhe 6-4. Dolehide renditet e 164-ta në botë. Në raundin e dytë..

26.05.21 11:28 |
Viktorija Tomova

Tenistja bullgare Viktorija Tomova me fitore në Roland-Garros

Tenistja bullgare Viktorija Tomova e cila është nën N 12 në skemën e kualifikimeve të turneut Roland-Garros u klasifikua për javën e dytë . Ajo mundi hungarezen Luka Reni Jani me 7:5, 6:4. Me këtë Viktorija Tomova i siguroi vetes 8 pika për..

23.09.20 13:38 |

Ndeshja kthyese e Bullgarisë për Kampionatin Evropian të Futbollit do të zhvillohet gjatë shtatorit

Herën e radhës UEFA shtyu play-offet për Evropianin e Futbollit. Atje bën pjesë edhe kombëtarja e Bullgarisë, e cila duhej ta mirëpriste Hungarinë më 4 qershor dhe në rast fitoreje të luante pas kësaj me fituesit në ndeshjen mes Islandës dhe Rumanisë...

01.04.20 15:47 |

Bullgarët luajtën për here të pare në e-Football Pro Evolution Soccer

Kombëtarja bullgare e e-futbollit u prezantua shumë mirë në kualifikimet e kampionatit të parë virtual evropian. Radosllav Hristov dhe Georgi Fikov fituan 5 prej gjithsej 10 ndeshjeve të e-futbollit dhe zunë vendin e tretë në grup. Fituesi Gjermania u..

31.03.20 09:12 |
Всички новини: днес | вчера
Подкасти от БНР