Eмисия новини
от 02.00 часа

Rënie normale e të infektuarve dhe të vaksinuarve të hënën

57 janë rastet e reja të koronavirusit në vend gjatë 24 orëve të fundit. 0.65 për qind e 8650 testeve të kryera janë pozitive, sipas Portalit të Unifikuar të Informacionit. Rastet e konfirmuara të koronavirusit që nga fillimi i pandemisë janë..

26.07.21 09:05 |

Infektuar rishtas me koronavirus janë 18 për qind nga 12 167 testeve

2198 janë të infektuar rishtas me koronavirus në vend. 18 për qind e 12 167 testeve të kryera janë pozitive, sipas Portalit të Unifikuar të Informacionit. Më shumë janë rastet më të reja në qytetin e Sofjes - 607. Pasuar nga Plovdiv me 183 dhe..

05.03.21 10:02 |

Nga 8057 teste u zbuluan 482 të infektuar me Covid-19 për 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit, 482 të infektuar rishtas me koronavirus u zbuluan në vend nga 8057 teste, tregojnë të dhënat e Portalit të Unifikuar të Informacionit. Më pak se 6 për qind e mostrave janë pozitive. Numri i pacientëve të konfirmuar që nga..

21.01.21 09:48 |
Всички новини: днес | вчера