Eмисия новини
от 20.00 часа

Ngjarjet me adresë ballkanike

Lidhja midis vendeve të Ballkanit Perëndimor është në rritje Kryeministrat e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor: Ana Brnabiq e Serbisë, Dimitar Kovaçevski i Maqedonisë, Dritan Abazoviç i Malit të Zi, Edi Rama i Shqipërisë, Zoran..

04.11.22 15:05 |

Ngjarjet me adresë ballkanike

Milorad Dodik, i cili është me qëndrim pro-rus është presidenti i ri i Republika Srpska Anëtari i deritanishëm serb i presidencës së Bosnjë-Hercegovinës, Milorad Dodik , është presidenti i ri i Republikës Srpska. Këtë e ka bërë të ditur..

28.10.22 13:33 |

Ngjarjet me adresë ballkanike

Turqia – qendra e shpërndarjes së gazit rus? Evropa do të jetë në gjendje të blejë gaz natyror rus përmes Turqisë. Këtë e la të kuptohet Presidenti i Turqisë, Rexhep Erdogan, pasi presidenti rus Vladimir Putin kishte sugjeruar më parë..

21.10.22 14:14 |

Ngjarjet me adresë ballkanike

Tirana ndërpreu marrëdhëniet diplomatike me Teheranin Shqipëria ka ndërprerë marrëdhëniet diplomatike me Iranin, deklaroi kryeministri Edi Rama . Ai e akuzoi republikën islamike për kryerjen e një sulmi kibernetik në shkallë të gjerë..

09.09.22 14:25 |
Жозеп Борел

Ngjarjet me adresë ballkanike

Beogradi dhe Prishtina ranë dakord për dokumentet e identitetit Serbia dhe Kosova arritën një marrëveshje për të lejuar qytetarët e tyre të udhëtojnë lirshëm vetëm me dokumente kombëtare identiteti. Kështu ka bërë..

02.09.22 14:05 |

Ngjarjet me adresë ballkanike

Po afron 1 shtatori, Serbia dhe Kosova ende po kërkojnë zgjidhje për mosmarrëveshjet e tyre Kërkimi për zgjidhjen e mosmarrëveshjes ndërmjet Serbisë dhe Kosovës vazhdon, duke prekur dhjetëra mijëra serbë të Kosovës, të cilët më 1..

26.08.22 14:04 |

Ngjarjet me adresë ballkanike

Bujar Osmani: Republika e Maqedonisë së Veriut duhet të ndryshojë kushtetutën nëse dëshiron të anëtarësohet në BE Republika e Maqedonisë së Veriut ka filluar negociatat për anëtarësim në Bashkimin Evropian, por për të ecur përpara..

19.08.22 14:00 |

Ngjarjet me adresë ballkanike

Një marrëveshje me Kishën Serbe mund të rrëzojë qeverinë në Mal të Zi Disa parti në parlamentin malazez, të udhëhequr nga Partia Demokratike e Socialistëve e presidentit Milo Gjukanoviç, kërkuan një votë mosbesimi ndaj qeverisë së..

05.08.22 14:13 |

Ngjarjet me adresë ballkanike

Protestat në Republikën e Maqedonisë Veriore tregojnë se çfarë i thoshte Bullgaria BE-së Në Shkup nuk po ndalen protestat, të shoqëruara me përleshje dhe lëndime, kundër propozim-kornizës franceze për fillimin e negociatave për..

08.07.22 13:34 |

Ngjarjet me adresë ballkanike

Kryeministri shqiptar shprehet se është pesimist për nisjen e negociatave me Bashkimin Evropian Kryeministri shqiptar Edi Rama ka thënë se nuk pret që samiti i BE-së në fund të qershorit t'i hapë rrugën Shqipërisë për të nisur..

17.06.22 13:01 |

Горещи теми

Войната в Украйна
Всички новини: днес | вчера