Eмисия новини
от 12.00 часа

Mike Pompeo: Bullgaria mund të bëhet një qendër energjetike për Evropën Juglindore

Bullgaria mund të bëhet qendra energjetike e Evropës Juglindore, tha ish-Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo në një leksion në Sofje. Ai denoncoi agresionin rus në Ukrainë dhe akuzoi Perëndimin, duke përfshirë administratën e Joe Biden, se..

31.08.22 15:23 |

Ilijana Jotova bisedoi me studentë që mësojnë bullgarisht në Universitetin e Bolonjës

“Ne e duam gjuhën, kulturën dhe letërsinë bullgare” - me këto fjalë studentët që mësojnë bullgarisht në Universitetin e Bolonjës e pritën Nënpresidenten Ilijana Jotova. Lektori i tyre Prof. Aleksandër Panov tha se ata janë shumë të interesuar për..

21.04.22 18:26 |

Universiteti i Bletarisë përgatit adhuruesit e natyrës që të merren me këtë zanat

Në Bullgari hapi dyert Universiteti i parë i Bletarisë. Qëllimi i tij kryesor është që të frymëzojë një brez të ri bletarësh të merren me këtë zanat të vjetër. Bletaria dhe prodhimi i mjaltit mbijetuan edhe sot e kësaj dite si një jetesë..

07.03.22 11:18 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна