Eмисия новини
от 21.00 часа
Presidenti Rumen Radev

Ligjëratë e Presidentit Rumen Radev për vlerat njerëzore dhe sundimin e ligjit

Liria, demokracia dhe të drejtat e njeriut janë qëllimet kryesore të qytetërimit evropian. Duhet të njohim se ato nuk aplikohen në mënyrën më të mirë, tha Presidenti bullgar Rumen Radev në një ligjëratë para Organizatës Evropiane për të Drejtën..

15.10.20 10:37 |
Ekaterina Zaharieva (majtas) dhe Viorica Dăncilă

Zëvendëskryeministrja Ekaterina Zaharieva: Bullgaria dhe Rumania kanë diplomatë të shkëlqyer

Zëvendëskryeministrja dhe Ministre e Punëve të Jashtme Ekaterina Zaharieva u takua në Bukuresht me Kryeministren e Rumanisë Viorica Dăncilă. Diplomatja e parë bullgare është për vizitë njëditore pune në fqinjin tonë verior. Në kuadrin e vizitës së saj..

26.08.19 15:41 |
Всички новини: днес | вчера