Eмисия новини
от 21.00 часа

Eksportet e mallrave nga Bullgaria në BE u ulën me 4.1 për qind

Në vitin 2020, eksportet e mallrave nga Bullgaria në BE u ulën me 4.1 për qind krahasuar me vitin 2019 dhe janë mbi 18.3 miliardë euro, njoftoi BTA. Sipas të dhënave të Institutit Kombëtar të Statistikave, partnerët tanë kryesorë tregtarë janë..

14.03.21 12:25 |
Всички новини: днес | вчера