Eмисия новини
от 02.00 часа

Ngjarjet me adresë ballkanike

Konventa e Montreux nuk do të zbatohet për kanalin e “Stambollit” Konventa e Montreux nuk do të jetë e vlefshme për kanalin e ardhshëm të “Stambollit”, tha presidenti turk Rexhep Erdogan. Kanali i “Stambollit” nuk ka asnjëfarë lidhjeje me..

16.04.21 15:07 |

Ngjarjet me adresë ballkanike

Tërheqja e Turqisë nga Konventa e Stambollit është përfundimtare Tërheqja e Turqisë nga Konventa e Stambollit është një fakt i kryer, vendimi është përfundimtar. Këtë e shpalli presidenti i vendit Rexhep Erdogan në përgjigje të thirrjeve..

02.04.21 15:51 |

Ngjarjet me adresë ballkanike

Serbia do të prodhojë Sputnik V Vaksina e parë ruse kundër Covid-19, Sputnik V, do të prodhohet në Serbi. Fondi Shtetëror i Investimeve i Rusisë   arriti marrëveshje me Institutin Serb të Virusologjisë “Torlak” për të filluar prodhimin në..

26.03.21 14:48 |

Ngjarjet me adresë ballkanike

OKB: Shqipëria me më shumë kërkues të strehimit në vitin 2020 Shqipëria kryeson listën e vendeve me një rritje të emigracionit në vitin 2020, pavarësisht nga pandemia, njoftoi BGNES. Sipas një raporti të OKB-së, në vitin 2020 shqiptarët..

19.03.21 13:49 |

Ngjarjet me adresë ballkanike

Greqia me një ndihmë të re për biznesin prej 2,5 miliardë euro Një paketë masash të reja për mbështetjen e kompanive, të profesioneve të lira dhe të personave të punësuar shpalli kryeministri grek Kiriakos Micotakis. Ai nënvizoi se, gjatë..

12.03.21 15:47 |

Ngjarjet me adresë ballkanike

Serbia kërkoi një perspektivë më të qartë evropiane për Ballkanin Perëndimor “Ballkanit Perëndimor i duhet një perspektivë më të qartë evropiane”. Këtë e ka deklaruar ministri i jashtëm serb Nikolla Sellakoviç në konferencën e shtypit të..

05.03.21 15:09 |

Ngjarjet me adresë ballkanike

Greqia kërkoi në OKB që Turqia të kthejë statutin e muzeut të “Shën Sofjes” Greqia bashkë me një sërë organizatash ndërkombëtare, kërkon nga Turqia për të kthyer statusin e mëparshëm të muzeut të “Shën Sofjes” në Stamboll. Monumenti antik..

26.02.21 15:00 |

Ngjarjet me adresë ballkanike

Lufta me korrupsionin dhe vendet e reja të punës - këto janë prioritetet për Kosovën Albin Kurti , lëvizja e majtë reformatore “Vetëvendosja” e të cilit fitoi zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë, deklaroi përpara agjencisë..

19.02.21 15:52 |
Бенямин Нетаняху

Ngjarjet me adresë ballkanike

Prishtina ka deklaruar se do të hapë Ambasadë të Kosovës në Jerusalem Ministri i jashtëm izraelit Gabi Ashkenazi shpalli se “Kosova ka dërguar aplikacion për hapjen e ambasadës së vet në Jerusalem dhe se të dyja vendet kanë vendosur kontakte..

12.02.21 17:32 |

Ngjarjet me adresë ballkanike

Ministër turk i akuzoi Shtetet e Bashkuara për provën për grusht shteti në vitin 2016 Ministri turk i punëve të brendshme Sjulejman  Sojllu ka deklaruar se, Shtetet e Bashkuara qëndrojnë pas orvatjes për grusht shteti nga data 15 korrik..

05.02.21 14:02 |
Всички новини: днес | вчера