Eмисия новини
от 12.00 часа
Ministri Mlladen Marinov

Situata lidhur me fluksin e migrantëve drejt Bullgarisë është e ndërlikuar

Ministri i Punëve te Brendshme Mlladen Marinov deklaroi se situata e tanishme lidhur me fluksin e migrantëve është e vështirësuar. Marinovi e bëri këtë deklaratë pasi u takua me Ministrin grek të Migracionit Georgios Kumutsakos. Tërë Evropa është e..

20.09.19 15:17 |

Hungaria e konsideron Bullgarinë aleate në çështjen e migracionit

Partneriteti midis Bullgarisë dhe Hungarisë iu bazohet lidhjeve të thella historike, kulturore dhe shpirtërore dhe nuk varet nga ndryshimet politike në të dy vendet. Këtë e deklaruan në Budapest presidenti bullgar Rumen Radev dhe kryeministri hungarez..

14.06.19 18:41 |

MPB: Autoritetet bullgare kontrollojnë plotësisht situatën në kufi

Autoritetet bullgare e kontrollojnë krejtësisht situatën në kufi dhe situata lidhur me migrantët është nën kontroll. Këtë e tha Ministri i Punëve të Brendshme Mlladen Marinov në një tryezë të rrumbullakët me temë: “Mbrojtja e kufirit të jashtëm të BE-së..

02.05.19 14:37 |
Всички новини: днес | вчера