Eмисия новини
от 05.00 часа

Bullgaria dënon gjuhën e urrejtjes në Shkup

Ministria e Jashtme bullgare dënoi ashpër deklaratën e Dragan Gyrovskit nga VMRO-DPMNE, në të cilën iu drejtuan Bullgarisë dhe bullgarëve kualifikime fyese dhe vulgare në një miting në Shkup. Deklarata në fjalë vlerësohet si një nxitje e..

02.07.21 14:18 |

Miting koncert në Urën e Shqiponjave organizojnë protestuesit

Një miting koncert nën moton “E ardhme për Bullgarinë – e ardhme për të rinjtë” u organizua në udhëkryqin e Urës së Shqiponjave të cilën çdo mbrëmje protestuesit okupojnë. “Qëllimi është të tregojmë përmasat dhe gatishmërinë e njerëzve të mbrojnë..

27.09.20 17:23 |

Biznesi turistik kërkon restart dhe turizëm pa PCR teste

Turoperatorë, agjentë turistikë dhe udhërrëfyes nga bashkimi “E Ardhmja për Turizmin” dolën në një miting para godinës së Parlamentit në Sofje. Ata ngulin këmbë për një angazhim të qartë nga ana e pushtetarëve për ndihmë financiare, sigurim të..

04.08.20 14:13 |
Liderja e BSP-së Kornelija Ninova në mitingun e sotëm

E majta organizoi një miting antiqeveritar në vend të tubimit tradicional në Buzlluxha

“Partia Socialiste Bullgare (BSP) ngul këmbë për zgjedhje para afatit dhe dorëheqjen e qeverisë së Bojko Borisovit dhe të Kryeprokurorit”, shkroi në rrjetet sociale liderja e BSP-së Kornelija Ninova disa orë para fillimit të mitingut të partisë në..

25.07.20 13:58 |

Mbushen 30 vjet nga mitingu më i madh në Bullgari

Më 7 qershor para 30 vitesh, një milion bullgarë u mblodhën në një miting paraelektoral te “Ura e Shqiponjave”. Moria e njerëzve që u mblodhën mbushi hapësirën përreth urës. Ky ishte mitingu i fundit paraelektoral i Bashkimit të Forcave Demokratike –..

07.06.20 11:47 |
Всички новини: днес | вчера