Eмисия новини
от 18.00 часа

Parashikimi i motit për 1 qershorin 2023

Mëngjesin e së enjtes do të ketë ulje të dukshmërisë në ultësira dhe lugina. Gjatë ditë s do të jetë me diell. Pas mesditës do të ketë vranësira dhe reshje lokale mbi malet në Bullgarinë Perëndimore. Temperaturat minimale do të jenë nga 12 deri..

31.05.23 18:25 |

Parashikimi i motit për 1 shkurtin 2023

Gjatë natës , vranësira do të jetë e konsiderueshme, por vetëm në vende të izoluara, kryesisht në zonat malore, do të bie borë e dobët. Era veriperëndimore do të dobësohet përkohësisht. Të mërkurën më 1 shkurt , vranësirat në vend do të jenë të..

31.01.23 18:45 |

Parashikimi i motit për 3 nëntorin 2022

Të enjten temperaturat minimale do të lëvizin nga 7 deri në 13°, në Sofje – 8°. Gjatë ditës do të jetë me diell, me vranësira të shtuara nga veriperëndimi, por nuk ka të ngjarë të ketë reshje. Mbetet i ngrohtë për stinën dhe temperaturat..

02.11.22 20:25 |

Parashikimi i motit për 12 tetorin 2022

Të mërkurën temperaturat minimale do të jenë nga 10 deri në 15°, në Sofje – 11°. Gjatë ditës do të mbajë mot i vranët me reshje të dobëta shiu në pjesën perëndimore. Pas mesditës në gjysmën lindore të vendit retë do të shpërndahen. Temperaturat..

11.10.22 20:30 |

Parashikimi i motit për 7 tetorin 2022

Të premten temperaturat minimale do të jenë nga 5 deri në 10°, në Detin e Zi pak më të larta, në Sofje rreth 5°. Në mëngjes është e mundur mjegulla. Gjatë ditës do të jetë me diell, me vranësira të shpërndara të larta. Temperaturat maksimale do të..

06.10.22 20:30 |

Parashikimi i motit për 20 janarin

Gjatë natës do të jetë kryesisht i kthjellët, në shumicën e zonave me erë të dobët jugperëndimore. Temperaturat minimale do të jenë nga minus 7° deri në minus 2°, për Sofjen - rreth minus 4°. Nesër (20 janar) në pjesën më të madhe të ditës..

19.01.22 20:35 |

Parashikimi i motit për 27 dhjetorit

Gjatë natës së 26 duke u gdhirë 27 shtator do të mbahet mot kryesisht i vranët. Vende-vende do të ketë reshje të dobëta. Do të fryjë erë e matur jug-jugperëndimore, në Rrafshinën e Danubit erë lindore-verilindore, temperaturat minimale do të..

26.12.21 14:35 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна