Eмисия новини
от 15.00 часа

Parashikimi i motit për fundjavën

Të shtunën do të mbajë mot me vranësira dhe mjegull në pjesën perëndimore të vendit. Era mesatare jugperëndimore do të vijojë të sjellë ajër të ngrohtë. Në Bullgarinë Lindore dhe në malet do të fryjë erë e furishme dhe e fortë. Temperaturat minimale..

01.12.23 19:15 |

Parashikimi i motit për 1 dhjetorin 2023

Ditën e premte do të mbajë mot me vranësira dhe mjegull në rajonet më të ulëta. Përmirësim i përkohshëm i dukshmërisë do të ketë rreth mesditës, kur do të shfaqet edhe dielli. Do të jetë e ngrohtë për muajin dhjetor. Në Bullgarinë Lindore dhe në..

30.11.23 19:15 |

Parashikimi i motit për 30 nëntorin

Të enjten temperaturat minimale do të jenë nga minus 5 deri në 0°, në Sofje -minus 4°. Gjatë ditës në pjesën më të madhe të vendit do të ketë diell dimëror. Temperaturat maksimale do të jenë nga 7 deri në 12°, në kryeqytet deri në 5°.  Do të jetë..

29.11.23 18:20 |

Parashikimi i motit për 29 nëntorin

Temperaturat minimale të mërkurën do të lëvizin ndërmjet 0 dhe 5°, në Sofje - 0°. Gjatë ditës do të ketë vranësira të konsiderueshme. Në jug do të ketë reshje shiu, në male - reshje shiu dhe bore. Deri në mbrëmje reshjet e shiut do të..

28.11.23 18:15 |

Parashikimi i motit për 28 nëntorin

Gjatë natës , vranësirat nga perëndimi do të shtohen dhe do të trashohen, ndërsa paradite do të ketë borë vende-vende në rajonet perëndimore. Do të krijohet mjegull në disa vende në ultësira dhe gropa. Temperaturat minimale do të jenë në mes minus 4°..

27.11.23 18:05 |

Parashikimi i motit për fundjavën

Të shtunën mbrëma pas mesnate do të bjerë shi mbi Bullgarinë Perëndimore. Paradite në Paraballkanin Perëndimor reshjet e shiut do të kalojnë në borë. Pas drekës bora do të përfshijë edhe pjesën qendrore të vendit. Do të fryjë erë e stuhishme në..

24.11.23 18:05 |

Parashikimi i motit për 24 nëntorin

Paraditen e së premtes do të ketë mjegull dhe ulje të dukshmërisë në ultësira dhe gropa. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3° dhe 8°, në Sofje - 5°. Gjatë ditës do të mbajë vranësira dhe në mbrëmje do të ketë reshje shiu nga..

23.11.23 19:20 |

Parashikimi i motit për 23 nëntorin

Gjatë natës do të mbajë mot i vranët me reshje shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4° dhe 9°, në Sofje rreth 5°. Të enjten do të mbajë mot kryesisht i vranët me reshje të dobëta shiu. Era paradite do të dobësohet, më vonë gjatë ditës..

22.11.23 19:15 |

Parashikimi i motit për 21 nëntorin 2023

Të martën temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1° dhe 6°, në Sofje – 2°. Vranësirat do të shtohen gjatë ditës nga perëndimi. Në veri-perëndim do të bjerë shi në mbrëmje. Temperaturat maksimale do të jenë nga 11 deri në 16°, në kryeqytet –..

20.11.23 18:13 |

Parashikimi i motit për 17 nëntorin 2023

Të premten temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2° dhe 7°, në Sofje - 2°. Gjatë ditës para mesditës do të mbajë mot me diell me vranësira të shpërndara. Pas mesditës do të fillojë të bjerë shi nga perëndimi. Në disa rajone të Bullgarisë..

16.11.23 18:59 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна